lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleTurystyka

Zakopane – co warto zobaczyć? Najlepsze atrakcje w Zakopanem

Zakopane – co warto zobaczyć? Najlepsze atrakcje w Zakopanem

Zakopane to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Jest popularnym ośrodkiem turystycznym zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Wielu zwiedzających kieruje się tutaj, aby podziwiać piękne krajobrazy Tatr, skorzystać z wyciągów narciarskich oraz zobaczyć unikalne miejsca. W artykule tym przedstawiamy najlepsze atrakcje, które warto zobaczyć będąc w Zakopanem.

Zobacz także: Atrakcje w Bieszczadach. Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Najlepsze atrakcje w Zakopanem, które warto odwiedzić

Co warto zobaczyć na Krupówkach?

Każdy odwiedzający Zakopane powinien wybrać się na spacer po Krupówkach – jednej z najbardziej znanych i malowniczych ulic Zakopanego. Krupówki w Zakopanem to centrum miasta, gdzie można podziwiać piękne drewniane domy, skorzystać z oferty sklepów, barów i restauracji z regionalnymi specjałami. Zwłaszcza wieczorami, kiedy ulica zapada w mrok, Krupówki zyskują niesamowity klimat.

Jaka jest historia willi w Zakopanem?

Zakopane słynie z bogatej historii willi, które powstawały tu już od końca XIX w. Willi w Zakopanem jest około 200, z czego wiele z nich zostało utrzymanych w stylu zakopiańskim. Do najbardziej znanych willi należy Willa Koliba czy Willa Oksza, gdzie gościło wielu znanych artystów związanych z Zakopanem. Zwiedzając wille można poczuć klimat dawnych czasów i zobaczyć arcydzieła sztuki w drewnie oraz sztuki użytkowej.

Jakie są najlepsze atrakcje na Gubałówce?

Jednym z największych i najbardziej charakterystycznych wzniesień górskich w Zakopanem jest Gubałówka. To idealne miejsce na wycieczkę dla rodzin z dziećmi, jak i osób uwielbiających wspinaczkę i piękne widoki. Gubałówka posiada kilka wyciągów narciarskich, ale również latem oferuje doskonałe możliwości do wędrówek pieszych. Z Gubałówki roztacza się piękny widok na panoramę miasta oraz na ośnieżone Tatry.

Co warto zobaczyć w Zakopanem – najciekawsze miejsca

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Tatrzańskie?

Powstałe w 1889 roku Muzeum Tatrzańskie to najstarsze muzeum tego typu w Polsce. Znajdują się tu nie tylko eksponaty związane z historią Tatr, ale również przyrodą, kulturą i sztuką regionu. Muzeum Tatrzańskie to miejsce, w którym można poznać historię Zakopanego oraz Tatr, zobaczyć unikatowe eksponaty etnograficzne oraz dzieła sztuki polskiej i zakopiańskiej. Przyjdzie tutaj na pewno każdemu pasjonatowi gór i historii.

Jakie wrażenie robi Wielka Krokiew?

Wielka Krokiew to jedna z największych i najważniejszych skoczni narciarskich w całej Polsce. Może pomieścić wiele tysięcy widzów i jest miejscem regularnych zawodów Pucharu Świata. Wielka Krokiew jest jedną z największych atrakcji Zakopanego, ale nie tylko dla kibiców skoków narciarskich. Jest to również ciekawe miejsce dla fanów sportów zimowych, którzy chcieliby poczuć, jak to jest stać na skoczni narciarskiej i zobaczyć zapierające dech krajobrazy z wysokości.

Dlaczego warto zobaczyć Dom do Góry Nogami?

Dom do Góry Nogami to ciekawe i niezwykłe miejsce, które z pewnością przyciągnie uwagę każdego, kto zobaczy go przynajmniej raz. Jest to jedna z niewielu budowli na świecie, która została zaprojektowana w ten sposób, by dach był u dołu, a fundamenty na górze.

Co jeszcze zobaczyć w Tatrach? Okolice Zakopanego

Jakie jest znaczenie Kasprowego Wierchu dla turystów?

Kasprowy Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich, który jest bardzo popularny wśród turystów odwiedzających Zakopane. Kasprowy Wierch to idealne miejsce na wędrówki piesze oraz rowerowe, a także narciarskie trasy zjazdowe. Z Kasprowego Wierchu można zobaczyć przepiękne widoki Tatr, natomiast ze stacji narciarskiej można podziwiać panoramę Zakopanego. Turystom oferowane są również specjalne przejażdżki kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

Jakie są atrakcje na szlaku turystycznym w Tatrach?

Tatry to piękne góry, mające wiele do zaoferowania każdemu turyście, który lubi piękne krajobrazy i wspaniałe widoki. Szlaki turystyczne, które prowadzą przez Tatry, oferują różne poziomy trudności i długości – od krótkich wycieczek po całodniowe wędrówki. Najbardziej znane szlaki to: Dolina Pięciu Stawów, Dolina Białej Wody, Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska oraz Morskie Oko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dlaczego warto zobaczyć Morskie Oko?

Jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych jezior w Tatrach jest Morskie Oko. Znajduje się ono na wysokości ok. 1400 m n.p.m. i jest otoczone szczytami Tatr Wysokich. Morskie Oko zawsze przyciągało liczne rzesze turystów swoim pięknym krajobrazem oraz idealną lokalizacją. Z Morskiego Oka można podziwiać piękne widoki na otaczające Tatry, a także skorzystać z licznych atrakcji turystycznych, takich jak wycieczki piesze czy przejażdżki wozami konnymi.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Liczne atrakcje które zainteresują również podróżnych w młodszym wieku sprawiają, że do Zakopanego warto wybrać się z dziećmi! Atrakcje w Zakopanem dla dzieci oferują dużo rozrywki a wśród tych najlepszych wyróżnić można:

  • Park Wodny Aqua Park Zakopane – oferuje liczne baseny, zjeżdżalnie, gejzery, sauny i restauracje. 
  • Zoo Zakopane – widzowie mogą oglądać w nim liczne zwierzęta, takie jak wilki, rysie, łosie, jelenie, sarny, daniele, niedźwiedzie i różne ptaki. 
  • Tyrolka – przejażdżka na linie z wysokiej platformy nad pięknymi krajobrazami Tatr.
  • Iluzja Park Zakopane – dwu-poziomowa atrakcja w któej iluzje optyczne i lustrzane trenują umysł dziecka
  • Polana Szymoszkowa – tereny rekreacyjne z basenami, kortami tenisowymi i stokami narciarskimi.
  • Park linowy – dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na powietrzu, w Parku linowym można przejść przez mosty i przeszkody na wysokości kilku metrów. 

Zakopane: atrakcje, ciekawe miejsca – podsumowanie

Powyższa lista atrakcji jasno pokazuje, że do Zakopanego warto przyjechać. Nie bez powodu to górskie miasto jest tak popularne – ciekawych miejsc w Zakopanem nie brakuje. Dobrze jest się zatrzymać w tej miejscowości nie tylko ze względu na bliskość gór! W samym Zakopanem również trafimy na liczne atrakcje, które zdecydowanie warto obejrzeć.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!