Lecebochce.pl

Tanie latanie, tanie podróże, pomysł na weekend

Airbnb – poradnik jak zdobyć kupon rabatowy na pierwszą rezerwację

Airbnb – poradnik jak zdobyć kupon rabatowy na pierwszą rezerwację

Airbnb to portal, który jest lub powinien być znany każdemu amatorowi tanich podróży. W skrócie jest to serwis oferujący rezerwację noclegów bezpośrednio od właścicieli lokali. W rzeczywistości to ogromna i dobrze zorganizowana platforma oferująca wynajem pokoi, mieszkań, apartamentów, domów, grot, łodzi, wiatraków, kontenerów, przyczep… Oto nasz poradnik po Airbnb!

Airbnb – pierwsza rezerwacja

Airbnb stało się popularnym sposobem wynajmowania noclegów za sprawą różnorodności wynajmowanych obiektów i stosunkowo niskich cen. Dodatkowo jeśli jest to pierwsza rezerwacja, skorzystać możecie z kodu rabatowego, który obniży cenę pierwszej transakcji o 100 zł. Jest to bonus związany z systemem referencyjnym, aby z niego skorzystać należy dokonać rejestracji z polecenia innego użytkownika, np. naszego. Mechanizm jest korzystny dla obu stron, polecający również uzyskuje środki do wykorzystania na przyszłe rezerwacje w serwisie.

–> Zarejestruj się na Airbnb i uzyskaj kod rabatowy 100 zł na pierwszą rezerwację

Rejestracja na Airbnb jest bardzo prosta, skorzystać można z logowania przez Facebook i Google lub standardowej drogi czyli adresu e-mail. Po rejestracji warto uzupełnić podstawowe dane, dodać zdjęcie, dokonać weryfikacji telefonu i jednego z profili społecznościowych – dzięki temu jesteśmy bardziej wiarygodni dla wynajmujących. Po ukończeniu rejestracji i uzupełnieniu profilu pozostaje już tylko znaleźć interesujący nas nocleg i przeprowadzić rezerwację. Jeśli skorzystaliście z linka referencyjnego będziecie mogli wykorzystać kod rabatowy. Istnieje tu jednak ograniczenie co do wartości rezerwacji, aby skorzystać z kodu jej wartość musi przekroczyć $75 (około 275 zł).

Airbnb – poradnik rezerwacji noclegu

Pierwszy ekran wyszukiwania noclegu zawiera tylko cztery podstawowe pola: miasto, datę przyjazdu i wyjazdu oraz liczbę osób. W następnym kroku uzyskujemy listę wyników. Jeśli poszukujemy noclegu w popularnym miejscu, lista ta może być naprawdę obszerna. Z pomocą przychodzi nam jednak szereg opcji zawężających wyniki. Te najważniejsze dostępne są od razu, możemy zaznaczyć jaki typ miejsca i zakres cen jest dla nas optymalny. Cena jest zazwyczaj bardzo istotnym elementem dlatego warto zacząć od tego kryterium. Niestety nie ma możliwości przesortowania wyników po najniższej cenie, ale na pewno ustawienie odpowiedniego przedziału ułatwi Wam wybór. Z tego ekranu możliwe jest również bezpośrednie wyszukiwanie na mapie, wystarczy ją skalować i przesuwać w kierunku preferowanej lokalizacji. Na liście wyników warto zwracać uwagę na liczbę recenzji, a jeśli do wyjazdu mamy niewiele czasu także na ikonkę rezerwacji natychmiastowej.

Airbnb - poradnik jak zdobyć kupon rabatowy na pierwszą rezerwację

Airbnb – filtry wyszukiwania

Jeśli te podstawowe kryteria nie ułatwiły wystarczająco wyboru taniego noclegu, warto skorzystać z dodatkowych filtrów. Dwa najbardziej użyteczne to okolica oraz udogodnienia. Każdy filtr „podpowiada” trzy opcje, każdy też można rozwinąć i zobaczyć większą liczbę opcji. Okolicę warto wcześniej sprawdzić i dostosować do naszych planów i oczekiwań. My np. nie skupiamy się na bliskiej odległości od centrum, ale staramy się nocować w miejscach stosunkowo bezpiecznych i pozwalających poznać nieturystyczne zakątki danego miasta. Jeśli chodzi o udogodnienia numerem jeden budżetowego turysty jest na pewno Wi-Fi, w zależności od potrzeb możemy dodawać więcej filtrów lub mniej. Ewentualnie można też zwrócić uwagę na warunki anulowania rezerwacji, elastyczne pozwalają na darmowe odwołanie rezerwacji nawet na jeden dzień przed przyjazdem, średnio rygorystyczne gwarantują pełny zwrot w przypadku odwołania na 5 dni przed przyjazdem, a rygorystyczne pozwalają odzyskać 50% kosztu noclegu w przypadku odwołania na tydzień przed przyjazdem. Zawsze zwracany jest tylko koszt noclegu bez opłat serwisowych.

Airbnb - poradnik jak zdobyć kupon rabatowy na pierwszą rezerwację

Airbnb – recenzje i wiarygodność

Po zastosowaniu odpowiednich filtrów otrzymamy o wiele krótszą listę ofert, pozostaje nam ją przejrzeć, przeanalizować i dokonać wstępnego wyboru. Oprócz opisu danego miejsca i zdjęć, które powinny spełniać nasze oczekiwania, ważne są też recenzje i wiarygodność wynajmującego. Zawsze lepiej wybrać lokum, które posiada ich przynajmniej kilka, często są to bardzo rozbudowane opisy. Podobnie jest z gospodarzami, warto spojrzeć na weryfikacje, radzilibyśmy unikać użytkowników anonimowych. Ostatecznie zostaje nam zazwyczaj kilka wytypowanych miejsc, warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy i wybrać faworyta.

Airbnb - poradnik jak zdobyć kupon rabatowy na pierwszą rezerwację

Airbnb – finalizacja rezerwacji

W następnym kroku sprawdzamy jak kształtują się ostateczne koszty i jeśli wszystko jest wciąż po naszej myśli – przechodzimy do rezerwacji noclegu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do ceny za wynajem doliczana jest opłata serwisowa czyli po prostu prowizja pobierana przez airbnb. Może ona sięgać kilkunastu procent, ale jest to cena za gwarancje jakie daje nam portal. System skonstruowany jest tak, że wynajmujący otrzymuje płatność dopiero po 24 godzinach od naszego przyjazdu, co pozwala na zweryfikowanie ewentualnych oszustw. Dodatkowo Airbnb stara się pomagać w przypadkach anulowania rezerwacji przez wynajmujących i generalnie zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Przed samą rezerwacją warto skontaktować się z wynajmującym. Airbnb oparte jest na zaufaniu, dlatego nawet krótka wiadomość pozwala gospodarzowi zorientować się z kim ma do czynienia. Można też dołączyć wiadomość już podczas samego procesu rezerwacji.

Airbnb - poradnik jak zdobyć kupon rabatowy na pierwszą rezerwację

Airbnb – płatność i kupon 

Jeśli przechodzimy od razu do finalizowania rezerwacji należy podać dane karty płatniczej. Należność zostanie zablokowana na naszej karcie jeśli gospodarz potwierdzi rezerwację w ciągu 24 godzin. W tym samym kroku możliwe jest również wpisanie kodu rabatowego, jeśli jest to Wasza pierwsza rezerwacja z linka referencyjnego zwróćcie uwagę czy zastosowany został kupon rabatowy. Warto także obserwować oficjalne kanały społecznościowe serwisu bo co jakiś czas pojawiają się także inne kody obniżające wartość rezerwacji.

Kolejne kroki to już tylko ustalenie z wynajmującym wszystkich dodatkowych szczegółów przyjazdu i zrealizowanie pobytu. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi po Airbnb rezerwacje tanich noclegów staną się choć trochę łatwiejsze:)

Airbnb – kontakt

Ostatnia już kwestia, o którą często pytacie, to kontakt z Airbnb. Fakt, początkowo znalezienie danych kontaktowych wydaje się trudne. Jeśli macie już rezerwację spróbujcie sprawę rozwiązać z poziomu airbnb.pl/help. Jeśli jeszcze nie zrobiliście rezerwacji lub sprawa jest pilna możecie napisać prywatną wiadomość do supportu Airbnb na Twitterze lub zadzwonić pod polski numer 22 307 20 00 (pomoc w języku angielskim).

–> Polecamy się na Airbnb (100 zł na pierwszą rezerwację)

PS. Aktualnie również Booking.com czyli największy portal hotelowy oferuje korzystny program poleceń. Tutaj zyskać możecie 50 zł, ale w odróżnieniu od Airbnb środki nie są odliczane na etapie rezerwacji, a wracają wprost na kartę po zrealizowanym pobycie. Program przetestowany – działa, jeśli więc z jakiegoś powodu Airbnb nie przypadnie Wam do gustu, warto skorzystać ze zniżki na Bookingu. Działa ona dla wszystkich, także dla starych użytkowników. Zapraszam więc na Booking.com (link) – 50 zł piechotą nie chodzi!

13 myśli w temacie “Airbnb – poradnik jak zdobyć kupon rabatowy na pierwszą rezerwację

  1. Sprawdziliśmy i działa – jakie są objawy? Jakiś komunikat? Może nie jest spełniony warunek użycia kodu? Aktualnie 100 zł odejmuje się z rezerwacji o wartości minimum 210 zł.

 1. Cześć. Dotarcie do tego z kim i jak kontaktować się na Airbnb w razie pytań i problemów graniczy z cudem. Dopiero na forach znalazłam e-mail i nr telefonu. Czy to te ?: +48223072000, response@airbnb.com.
  Mamy problem z płatnością bo okazało się że na karcie kredytowej, którą wpisaliśmy przy zapytaniu o rezerwację jest limit , którego bank nie chce podwyższyć. Będziemy musieli zmienić sposób płatności ale na rezerwacji (pytaniu o rezerwację) nie chce tego zmienić bo jest ta karta przypisana już do płatności. Co teraz? Boimy się, że jak nie dokona się ta płatność ze względu na ten limit to rezerwacja przepadnie i możemy nie dać rady drugi raz jej dokonać w przypadku gdy ubiegłby nas ktoś inny…
  Dało to nam też do myślenia, że jak z Airbnb jest tak trudno odnaleźć kontakt to co zrobimy w razie jakich problemów już na miejscu (Hiszpania). To nasz pierwszy taki wyjazd nie z biurem podróży i nie mamy wprawy w tym jak zabezpieczyć się na wszystkie ewentualności.
  pzdr

  1. Co do kontaktu z Airbnb faktycznie nie zawsze jest łatwe znalezienie odpowiednich namiarów. Portale pośredniczące w usługach hotelowych/noclegowych często udostępniają kontakt dopiero z poziomu zrobionej rezerwacji. Tak jest np. na Booking.com i właściwie tak też jest z Airbnb. Jeśli jest zrobiona rezerwacja wystarczy wejść w https://www.airbnb.pl/help, wybrać rezerwację i w ten sposób pojawia się opcja kontaktu z Airbnb. Tak właśnie należy postąpić w przypadku problemów na miejscu – zrobić zdjęcia i skontaktować się jak najszybciej w sposób dostępny z poziomu rezerwacji. Tu oczywiście standardowa rada – najważniejsze żeby nie bookować ofert, które wydają się zbyt atrakcyjne i nie mają wcale lub mają mało recenzji. Co do samych pieniędzy – one są bezpieczne bo zostają na koncie Airbnb i są wypłacane gospodarzowi najwcześniej w 24h po Twoim wyjeździe. Ważne też żeby w żadnym wypadku nie płacić nic bezpośrednio wynajmującemu. Dopóki rozliczasz się przez Airbnb – jest to bezpieczne, każdą próbę oszustwa (np. prośby o dopłaty) trzeba natomiast natychmiast zgłaszać. Oczywiście jak w przypadku rezerwacji przez każdy portal na odległość istnieje ryzyko, że coś na miejscu będzie nie tak, ale Airbnb powinno w takim przypadku pomóc w znalezieniu innego noclegu lub zwrócić koszty wynajęcia hotelu (sposób rozwiązania sprawy jest ustalany po zgłoszeniu).

   Co do Twojej sytuacji – jeśli chodzi o numer telefonu rzeczywiście taki pojawia się w Internecie. Nie sprawdzaliśmy go ponieważ nigdy nie mieliśmy z Airbnb problemów. Jeśli uda Ci się ten numer potwierdzić – daj znać. Może zerknij też w dział https://www.airbnb.pl/help/contact_us – tu również zazwyczaj widnieje najnowsza rezerwacja i opcja „Gospodarz nie był w stanie odpowiedzieć na moje pytanie”, która otwiera drogę do kontaktu – sprawdź jak ta podstrona wygląda u Ciebie. Zazwyczaj trzeba po prostu najpierw przeczytać standardowe odpowiedzi na zagadnienie i dopiero pod nimi znajduje się opcja „Nadal potrzebuję pomocy”, która pozwala na wysłanie wiadomości e-mail bezpośrednio do Airbnb. Przy czym jeśli oferta jest wstępnie zaakceptowana, ale nie przeszła karta i nie możesz zmienić jej limitów to czy i tak jedyną opcją nie jest dodanie innej karty w metodach płatności?

   PS. Sprawdziliśmy numer 223072000 – jest to poprawny numer do Airbnb, obsługa jest w jeżyku angielskim.

 2. Bardzo dziękuję za poradnik i za kod na pierwszą rezerwację – byłam pierwszy raz na wyjeździe z airbnb w Rzymie i naprawdę super. Hotele są tam trochę drogie, zresztą jak wszędzie we Włoszech plus jeszcze podatek. A na airbnb do wyboru do koloru, fajne mieszkania i jeszcze można poznać ludzi na miejscu. Pozdrawiam!

  1. Super, polecamy się;) A ten podatek hotelowy we Włoszech to faktycznie przesada. Np. w 3-gwiazdkowym hotelu jest €5 za dobę za osobę czyli przy wyjeździe w dwie osoby na tydzień robi się €70… Za tyle można spokojnie 2 noclegi na airbnb kupić:))

 3. Dzień dobry, mam pytania odnośnie platności za rezerwację:
  -nie mam konta walutowego tylko złotówkowe z kartą bankomatową nie kredytową, czy z tego konta mozna dokonać płatności? czy nalezy załozyć konto walutowe? kartę kredytową?
  -czy koszty pokazane na stronie łacznie z opłatą serwisowaą to jest całkowita kwota? co z kaucją? vatem/ prowizją itp?
  dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

  1. Do płatności na stronie airbnb wystarczy zwykła karta płatnicza (nie musi być to karta kredytowa). Przy czym płatność zostanie zrealizowana w euro co oznacza pewien koszt przewalutowania – przeliczenia euro na złotówki po kursie banku. Dlatego bardziej opłacalna jest karta walutowa prowadzona w danym rachunku. Aczkolwiek jeśli nie robimy zbyt wielu tego typu transakcji to kilka złotych różnicy na kursie nie jest nie do zaakceptowania. Koszt, który się wyświetla zawiera już wszystkie opłaty – jest tam zawsze podany koszt wynajmu i oddzielnie koszt opłaty dla serwisu (plus czasem dodatkowe koszty np. opłata za sprzątanie jeśli gospodarz taką pobiera). Tak czy inaczej pełny koszt jest zawsze podany po wybraniu dat i liczby osób i jest to ostateczna cena.

 4. Świetny poradnik po świecie airbnb:) Ja też polecam, zawsze miałam pozytywne doświadczenia, a nocowałam w Hiszpanii, Portugalii, USA…

  1. Dziękujemy 🙂 My też mamy tylko pozytywne doświadczenia podróżowania z Airbnb, chyba więcej problemów mieliśmy z hotelami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Powrót do góry