lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

Turystyka

Gdzie na Narty? Najlepsze stoki w Polsce i za granicą

Gdzie na Narty? Najlepsze stoki w Polsce i za granicą

Sezon zimowy właśnie się skończył, ale może już warto myśleć o następnym? Gdzie na narty można wybrać się nadchodzącej zimy? Polecamy miejsca w Polsce i za granicą.

W artykule:

  • Dlaczego zima w Polsce to dobry pomysł?
  • Najlepsze stacje narciarskie i ośrodki w Polsce
  • Gdzie na narty z dziećmi?
  • Gdzie znaleźć tani wyjazd na narty w Europie?
  • Ceny karnetów w Polsce i za granicę

Dlaczego zima w Polsce to dobry pomysł?

Narty w Polsce to dobry pomysł z kilku powodów.

– Wiele pięknych kurortów zimowych, w których można wybrać się na wspaniałą przygodę narciarską. 

Cena za pobyt jest zdecydowanie niższa niż w innych popularnych miejscach na świecie, dzięki czemu podróżowanie jest bardziej dostępne.

– Można poznać wiele wspaniałych miejscowości, które tworzą specyficzną atmosferę i oferują wiele atrakcji turystycznych.

Dla osób początkujących, Polska oferuje wiele szkół nauki jazdy, dzięki czemu można bezpiecznie i w przyjemny sposób rozpocząć swoją przygodę ze sportem zimowym. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy, znajdzie się wiele ciekawych tras o różnym stopniu trudności, które wspaniale sprawdzą się podczas zimowego wypoczynku. Bez wątpienia, wybierając Polskę jako cel zimowego wypadu narciarskiego, każdy narciarz będzie zadowolony ze swojego wyboru.

Najlepsze stacje narciarskie i ośrodki w Polsce

Jeśli chcesz uprawiać sporty zimowe, to w Polsce nie brakuje miejsc do tego przeznaczonych. Najpopularniejsze ośrodki znajdują się w Szczyrku, Karpaczu i Białce Tatrzańskiej. W tych miejscach znajdziesz piękne trasy, gdzie możesz pojeździć na nartach i na snowboardzie. Coś dla siebie znajdą zarówno początkujący jak i zaawansowani Za pomocą wyciągu krzesełkowego, z łatwością dostaniesz się na najwyżej położone stoki. W Karpaczu znajdziesz również wiele dodatkowych atrakcji, takich jak skoki na trampolinie, park linowy czy tor saneczkowy. Ośrodki narciarskie oferują wynajem sprzętu oraz instruktorów. Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się pojechać na narty w Polsce, na pewno będzie to zimowa przygoda, której nie zapomnisz!

Gdzie na narty z dziećmi?

 Ferie z dziećmi to idealny pretekst na wyjazd na narty. Wybór ośrodków jest duży, ale warto zwrócić uwagę na to, czy dany ośrodek narciarski posiada ofertę dla najmłodszych. W Polsce jednym z najpopularniejszych miejsc na narty z dziećmi jest Białka Tatrzańska. Stacja ta oferuje dobrze przygotowane stoki oraz wyciągi orczykowe i krzesełkowe. Dla początkujących narciarzy dostępne są również szkółki, gdzie dzieci mogą świetnie bawić się pod opieką instruktora. Na terenie Białki Tatrzańskiej można znaleźć trasy o łącznej długości około 20 km, o różnym stopniu trudności. U podnóża stoku nie brakuje też innych atrakcji, strefy gastronomicznej bogatej oferty sklepików z pamiątkami.  Wyjazd z dziećmi powinien być dobrze zaplanowany i przemyślany, aby wszystko przebiegło sprawnie i bezstresowo.

gdzie można jeździć na nartach

Gdzie znaleźć tani wyjazd na narty w Europie?

Ceny karnetów na narty w Europie są dość zróżnicowane – można znaleźć miejsca, gdzie nasza kieszeń nie ucierp oraz takie, gdzie będzie to spory wydatek. Tak jak w Polsce, w Europie także można znaleźć tańsze kierunki. Warto poszukać kurortów znajdujących się w mniejszych, mniej znanych miastach Europy, gdzie ceny biletów narciarskich mogą być znacznie niższe. Oczywiście, jeśli ktoś poszukuje dłuższych trasy zjazdowych i bardziej znanych europejskich ośrodków zimowych, to trzeba się liczyć z wyższymi cenami. Alpy to z pewnością znane wszystkim pasmo górskie, na terenie którego znajduje się wiele popularnych kurortów narciarskich, aczkolwiek trzeba się tam liczyć z dużymi kosztami. Alpejski klimat oferuje za to dobrze naśnieżone stoki i dostosowaną infrastrukturę. Pojeździmy na trasach sięgających 17km, znajdujących się na wysokości ponad 3500 m n.p.m.

Ceny karnetów w Polsce i za granicą

 Ceny karnetów w Polsce i za granicą różnią się znacząco. W Polsce, karnety narciarskie są zazwyczaj tańsze niż w popularnych kurortach za granicą. Polska ma wiele ofert dla miłośników zimowego sportu. Ceny w polskich ośrodkach zazwyczaj wynoszą od 100 do 200 złotych na dzień. W porównaniu z tym, ceny karnetów w luksusowych ośrodkach narciarskich za granicą mogą wynosić nawet kilkaset euro na dzień. Oczywiście, oferta w tych miejscach również jest znacznie większa, a trasy narciarskie są często bardzo długie i wymagające. W końcu, decyzja gdzie jechać na narty zależy od indywidualnych preferencji i budżetu.

Bez względu jaki kierunek obierzecie tej zimy, mamy nadzieję, że spędzicie ten czas miło. Jakie trasy narciarskie lubicie najbardziej?

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!