lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleTurystyka

Zanurz się w luksusie: Koszty wakacji w Turcji, Egipcie i Dubaju

Zanurz się w luksusie: Koszty wakacji w Turcji, Egipcie i Dubaju

Miejsca o ciepłym klimacie takie jak Turcja, Egipt czy Dubaj to popularny wybór dla osób chcących prawdziwie odpocząć na wakacyjnym wyjeździe. Jeśli marzysz o niczym nie zaburzonym relaksie w pełnym słońcu warto mieć na uwadze różne koszty, które wiążą się z tego typu wyjazdem. Na szczęście wczasy w luksusowym stylu wcale nie muszą się wiązać w luksusowymi cenami. W poniższym porównaniu pokażemy, na który z tych trzech chętnie odwiedzanych miejsc najlepiej się zdecydować, jeśli pragniesz odpocząć wśród palm bez zbytniego nadwyrężania portfela.

Zobacz także: Porównanie kosztów wakacji na Bałkanach: Chorwacja, Grecja i Albania

Ile kosztują wakacje w Turcji?

Wpisując w internetową wyszukiwarkę zapytanie “ile kosztują wakacje w Turcji” znajdziesz oferty wyjazdów nawet od niecałych 1000 zł za osobę na okres 7 dni. Jeśli jednak zależy Ci na wyjeździe all-inclusive, czyli nie tylko z noclegiem ale i pełnym wyżywieniem, przygotuj się na wydatki zaczynające się od 1900 zł. A co z luksusowymi hotelami? Ich oferta za pobyt dla jednej osoby przez 3 dni zaczyna się od ok.1800 zł, ale może wynieść nawet do 10 000 zł. Wiele zależy nie tylko od standardu hotelu, ale też od terminu pobytu, jak i momentu w jakim decydujemy się na zakup. Polowanie na okazje last minute, choć ryzykowne, jest bardzo łatwym sposobem na zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy.

Ile kosztują wakacje w Egipcie?

Typowa cena zwykłej, tygodniowej wycieczki do Egiptu mieści się w przedziale 1800-2300 zł, natomiast ceny pobytu w wypoczynkowych hotelach na okres 5 lub 7 dni zaczynają się już nawet od 1100 zł oraz dochodzą do ok. 5000 zł.  Próbując jak najbardziej obciąć koszty wyjazdu do Egiptu warto jednak wiedzieć, że poza sezonem dużo łatwiej jest trafić na okazyjne ceny. Jako, że Egipt to ciepły kraj, można w nim wypocząć również wczesną wiosną lub późną jesienią. Decydując się na wakacje marcu i listopadzie nie tylko unikniemy największych tłumów, ale i nieco zaoszczędzimy.

Ile kosztują wakacje w Dubaju?

Choć tygodniowe wycieczki do Dubaju znajdziemy już za niecałe 3000 zł, to decydując się na relaksujący pobyt w wysokiej klasy hotelu w tym kraju trzeba się liczyć z dużo większym kosztem. Wakacje w 5-gwiazdkowym hotelu to wydatek co najmniej 5000-6000 zł, jednak polując na oferty last minute można trafić na ceny dużo bardziej przystępne – ok. 3000-4000 zł za osobę w pakiecie all-inclusive. Warto też wiedzieć, że same koszty życia w Dubaju w porównaniu z polskimi cenami są znacząco wyższe. Może to dodatkowo przemówić za zdecydowaniem się na ofertę all-inclusive, przy której nie będzie tak dużej potrzeby martwienia się o dodatkowe wydatki.

Luksusowe wakacje w Turcji, Egipcie, Dubaju – co wybrać?

Z powyższego porównania łatwo można dojść do wniosku, że wakacje w Dubaju są zdecydowanie najdroższe. Choć jest to luksus warty swej ceny, być może lepiej będzie się zdecydować na podobny typ oferty w innym w jakimś innym miejscu z ciepłym klimatem. Zarówno Turcja, jak i Egipt będą dobrym wyborem dla osób szukających wypoczynku po tańszych cenach. Okazuje się, że Egipt może być nawet bardziej opłacalny niż Turcja, zwłaszcza, jeśli wybierzemy się do niego poza sezonem. 

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!