Lecebochce.pl

Tanie latanie, tanie podróże, pomysł na weekend

Ryanair – tanie loty krajowe. Sprawdź to!

Ryanair – tanie loty krajowe. Sprawdź to!

Ryanair od dłuższego czasu oferuje tanie loty krajowe po Polsce. Ceny są tak niskie, że szkoda nie skorzystać. Fanom taniego podróżowania oferty irlandzkiego przewoźnika raczej przedstawiać nie trzeba. Jeśli jednak swój pierwszy lot (krajowy) masz jeszcze przed sobą to ten wpis jest zdecydowanie dla Ciebie. W siatce połączeń jest kilka tras i są one naprawdę konkurencyjne w stosunku do autobusów i pociągów. Oto szczegóły!

Ryanair – trasy krajowe

Ryanair obsługuje kilka tras krajowych. Na dzisiaj w siatce przewoźnika znajdziecie loty z Warszawy Chopina (czyli praktycznie z centrum Warszawy) do Wrocławia, Gdańska i Szczecina oraz połączenie Gdańsk – Kraków. Pod koniec października ruszy także trasa Gdańsk – Wrocław. Siatka nie jest mocno rozbudowana, ale warto skorzystać z tych lotów, które są dostępne i cierpliwie czekać na kolejne możliwości. A te na pewno się pojawią bo trasy krajowe biją wszelkie rekordy popularności. Oczywiście są dostępne także loty krajowe w siatce LOT, ale tu ceny są nieco wyższe. Będąc wierni tematyce taniego latania skupiamy się więc na Ryanairze.

Ryanair – tanie loty krajowe

Tanio czyli za ile? Standardowo ceny lotów krajowych zaczynają się od 21 zł za lot w jedną stronę. Taką cenę możecie uzyskać bez większego trudu lecąc z lub do Warszawy. Trasy z Gdańska do Krakowa i Wrocławia są nieco droższe – aktualnie zaczynają się od 39 zł za lot w jedną stronę. Tak czy inaczej ceny są atrakcyjne. I to bardzo. Alternatywą są długie godziny spędzone w autobusie lub Pendolino, którego ceny są jak dla nas zbyt abstrakcyjne. A to oczywiście tylko ceny standardowe, np. dzisiaj najtańsze loty kosztują 15,99 zł (kilka terminów), a zdarzają się i takie za 9-10 zł za odcinek. Czy jest jakaś reguła? Na pewno najtaniej jest na 1-2 miesiące przed lotem. Poza tym należy ceny po prostu obserwować, czekać na nowe wrzutki tanich biletów lub promocje. Jeśli macie sztywny termin to ciężko powiedzieć czy będzie tanio czy nie. Ale jeśli chcecie spędzić dowolny weekend w Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie to na pewno znajdziecie optymalną cenę.

Ryanair - tanie loty

Ryanair – jak kupić tanie bilety?

Zasady są proste. Zazwyczaj najniższą cenę uzyskacie bezpośrednio na stronie ryanair.com. Są pewnie wyjątki, ale przy takim poziomie cen nie warto ryzykować i tracić czasu. Ceny należy obserwować, a bilety kupować wtedy kiedy cena jest optymalna. Im bardziej określony termin tym bardziej będziecie ograniczeni. Jeśli szukacie biletów na losowy termin to po prostu czekajcie na najniższą cenę. Oczywiście mówimy tu o samym locie bez żadnych dodatkowych usług. Naprawdę tego nie potrzebujecie. Tanie linie lotnicze zarabiają głównie na sprzedaży zbędnych dodatków. Podstawa taniego podróżowania to loty bez bagażu rejestrowanego i priorytetów. Co prawda jest tu pewien minus. Ostatnio Ryanair dla osób, które nie wykupiły wyboru miejsca, przydziela fotele bardzo losowo. Ale czy nie wytrzymacie tych 40 minut oddzielnie? Spróbujcie, bo na tym to wszystko polega. 

Co do samego lotu – jak już wspomnieliśmy trwa on około 40 minut i obsługiwany jest Boeingami 737-800, bo tylko takie samoloty ma w swojej flocie Ryanair. Samoloty są duże i bezpieczne, a podróż raczej wygodna. Standardowo jest trochę ciasno, ale też bez przesady – spokojnie można lecieć i na Kanary:) Po zakupie biletów i odprawie online wystarczy stawić się z kartą pokładową na lotnisku (wydrukowaną lub online), przejść kontrolę bezpieczeństwa, zająć przydzielone miejsce w samolocie i cieszyć się szybkim lotem. Na pokładzie standardowo prowadzona jest sprzedaż (przekąski, perfumy, loteria), ale przebiega ona w ekspresowym tempie. Tak naprawdę większa część tego lotu to procedury związane ze startem, a następnie zniżaniem i lądowaniem. Lotu z wyłączoną sygnalizacją zapięcia pasów jest może 15 minut.

Kończąc, żeby nie być gołosłownym, dwa przykłady z dzisiejszych wyszukiwań. Nie staraliśmy się jakoś specjalnie, ot tak przeszukaliśmy wyniki żeby znaleźć tanie połączenie około-weekendowe lub weekendową jednodniówkę. Niech będzie to dla Was inspiracją:

Ryanair - Warszawa-Gdańsk

Ryanair - Warszawa-Wrocław

Podsumowanie

Reasumując, zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z oferty tanich lotów krajowych Ryanair. Na pewno jest to działanie obliczone na przyzwyczajenie Polaków do latania oraz dokuczenie naszemu krajowemu przewoźnikowi i ceny kiedyś wzrosną, ale jako konsumenci po prostu korzystajmy z okazji. Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy problemy z rezerwacją – dawajcie znać w komentarzach, mailowo lub poprzez prywatne wiadomości na Facebooku czy Twitterze. Na pewno pomożemy! Sami oczywiście korzystaliśmy z lotów z Warszawy do Gdańska i Wrocławia, o czym przeczytacie w najbliższych wpisach:)

Zobacz też:
-> Ryanair – zakup biletów – poradnik praktyczny
-> Ryanair – odprawa online krok po kroku

Jeden komentarz do “Ryanair – tanie loty krajowe. Sprawdź to!

  1. Ryanair generalnie ma tańsze loty. Tylko mnie trochę martwi, że jeszcze jakiś czas temu pracownicy tej linii lotniczej sporo strajkowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Powrót do góry