lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

Lifestyle

Ryanair check in – jak to zrobić?

Ryanair check in – jak to zrobić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na wybór samolotu jako głównego środka transportu za granicę ze względu na atrakcyjne ceny biletów oraz dużo łatwiejsze i szybsze przedostatnie się do miejsca docelowego niż ma to miejsce w przypadku innego rodzaju transportu.

Dlaczego Ryanair?

Ryanair to jedna z największych na świecie tanich linii lotniczych obsługująca setki lotów na terenie całej Europy. Warto zdecydować się na skorzystanie z usług tych irlandzkich linii ze względu na częste promocje dotyczące biletów, jak również kompleksową obsługę i jasno przedstawione wskazówki co do postępowania przed odlotem.

Jak wygląda odprawa i jak przez nią przejść?

Korzystając z usług linii lotniczych Ryanair należy przeprowadzić odprawę online. Można jej dokonać klikając w odpowiedni link na oficjalnej stronie linii. Aby dokonać check in należy zalogować się do swojej rezerwacji, a następnie uzupełnić wymagane dane. Warto mieć pod ręką niezbędny do przeprowadzenia odprawy numer rezerwacji, którym jest kod składający się z sześciu znaków. W otrzymanym mailowo bilecie elektronicznym powinien być on oznaczony numerem biletu. Później należy podać podany w trakcie rezerwowania lotu adres mailowy oraz miejsce wylotu, jak i przylotu samolotu. Klikając w przycisk odprawa online można przejść do następnego kroku odprawy. W następnym etapie należy uzupełnić dane osobowe zaznaczając odpowiedni kwadrat przy nazwisku każdego z pasażerów. Dane, które należy uzupełnić zawierają imię i nazwisko pasażera wraz z datą jego urodzenia, jak również numer seryjny dokumentu, którym podróżujący zamierza się posługiwać w trakcie lotu (musi być to dowód osobisty lub paszport). Strona poprosi jeszcze o podanie miejsca wydania tegoż dokumentu oraz datę jego ważności. Po kliknięciu przycisku odprawa przejść można do wyboru miejsca w samolocie. Jeżeli wcześniej dokonało się rezerwacji miejsca, bądź ma zamiar się je w ostatniej chwili wykupić należy kliknąć przycisk zakup miejsca. Jeżeli nie, wystarczy nadusić przycisk bezpłatne miejsce, a system losowo dobierze jedno z dostępnych. Po wyborze swojego miejsca strona przejdzie do zakładki z usługami dodatkowymi. Jeżeli nie jest się zainteresowanym wykupem dodatkowych ubezpieczeń bądź bagaży, należy ominąć ten etap i kliknąć kontynuuj, a następnie odprawa. Oznacza to zakończenie procesu odprawy, po której należy jedynie wydrukować swoje karty pokładowe i koniecznie zabrać je ze sobą. Nie jest rekomendowane drukowanie kart na samym lotnisku ze względu na konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty.

Kiedy można zrobić check in?

Klienci linii lotniczej Ryanair są zobowiązani do dokonania odprawy za pomocą strony internetowej. Ryanair check in należy przeprowadzić przed planowanym lotem, w terminach zależnych od wykupionych pakietów. Pasażerowie, którzy zdecydowali się na zakup lotu wraz z zarezerwowanym miejscem, mogą dokonać odprawy już od 60 dni przed odlotem. Ostateczny termin upływa dwie godziny przed startem samolotu. Klienci, którzy nie zamierzają wykupować dodatkowo płatnego, rezerwowanego miejsca, odprawy mogą dokonać w terminie od dwóch dni do dwóch godzin przed odlotem.

Wybór linii lotniczych Ryanair jest dobrym pomysłem dla osób preferujących budżetowe podróże za granicę. Atrakcyjne ceny, jak również duża dostępność lotów to jedne z wielu zalet tychże linii. Jednym z kluczowych elementów przed każdym lotem jest przeprowadzenie odprawy. W liniach lotniczych Ryanair dokonuje się jej online, jednak sam proces check in jest bardzo intuicyjny, a sama odprawa nie powinna sprawić trudności nawet największemu laikowi.

Udostępnij