lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

Turystyka

Ryanair check in – jak to zrobić?

Ryanair check in – jak to zrobić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na wybór samolotu jako głównego środka transportu za granicę ze względu na atrakcyjne ceny biletów oraz dużo łatwiejsze i szybsze przedostatnie się do miejsca docelowego niż ma to miejsce w przypadku innego rodzaju transportu. W artykule przedstawimy, jak przebiega w Ryanair odprawa – kiedy ją zrobić i jakie kroki musisz wykonać.

W artykule:

  • Wybór lini Ryanair
  • Kiedy można zrobić check in?
  • Odprawa Ryanair – krok po kroku
  • FAQ

Zobacz także: Wizzair – kiedy odprawa online?

Wybór lini Ryanair

Ryanair to jedna z największych na świecie tanich linii lotniczych obsługująca setki lotów na terenie całej Europy. Warto zdecydować się na skorzystanie z usług tych irlandzkich linii ze względu na częste promocje dotyczące biletów, jak również kompleksową obsługę i jasno przedstawione wskazówki co do postępowania przed odlotem. Linia nastawiona jest na loty niskobudżetowe. Nie ma co szukać tam, wiec luksusów. Usłyszymy natomiast wiele reklam i przebrniemy przez masę propozycji dodatkowych usług. Oprócz tego jednak, odprawa jest bardzo intuicyjna i krótka. Przy odpowiedniej wprawie zajmuje nie więcej niż 3 minuty.

Kiedy można zrobić check in?

Klienci linii lotniczej Ryanair są zobowiązani do dokonania odprawy za pomocą strony internetowej. Ryanair check in należy przeprowadzić przed planowanym lotem, w terminach zależnych od wykupionych pakietów. Pasażerowie, którzy zdecydowali się na zakup lotu wraz z zarezerwowanym miejscem, mogą dokonać odprawy już od 60 dni przed odlotem. Ostateczny termin upływa dwie godziny przed startem samolotu. Klienci, którzy nie zamierzają wykupować dodatkowo płatnego, rezerwowanego miejsca, odprawy mogą dokonać w terminie od dwóch dni do dwóch godzin przed odlotem.

Odprawa Ryanair – krok po kroku

Korzystając z usług linii lotniczych Ryanair należy przeprowadzić odprawę online. Można jej dokonać w kilku prostych krokach

1. Klikając w odpowiedni link na oficjalnej stronie linii. Aby dokonać check in należy zalogować się do swojej rezerwacji, a następnie uzupełnić wymagane dane. Warto mieć pod ręką niezbędny do przeprowadzenia odprawy numer rezerwacji, którym jest kod składający się z sześciu znaków oraz dane i dokumenty podróżujących.

2. Należy podać podany w trakcie rezerwowania lotu adres mailowy oraz miejsce wylotu, jak i przylotu samolotu. Klikając w przycisk odprawa online można przejść do następnego kroku odprawy.

3. W następnym etapie należy uzupełnić dane osobowe zaznaczając odpowiedni kwadrat przy nazwisku każdego z pasażerów. Dane, które należy uzupełnić zawierają imię i nazwisko pasażera wraz z datą jego urodzenia, jak również numer seryjny dokumentu, którym podróżujący zamierza się posługiwać w trakcie lotu (musi być to dowód osobisty lub paszport). Strona poprosi jeszcze o podanie miejsca wydania tegoż dokumentu oraz datę jego ważności.

4. Po kliknięciu przycisku odprawa przejść można do wyboru miejsca w samolocie. Jeżeli wcześniej dokonało się rezerwacji miejsca, bądź ma zamiar się je w ostatniej chwili wykupić należy kliknąć przycisk zakup miejsca. Jeżeli nie, wystarczy wybrać opcje bezpłatne miejsce, a system losowo dobierze jedno z dostępnych.
5. Po wyborze swojego miejsca strona przejdzie do zakładki z usługami dodatkowymi. Jeżeli nie jest się zainteresowanym wykupem dodatkowych ubezpieczeń bądź bagaży, należy ominąć ten etap i kliknąć kontynuuj, a następnie odprawa.

Oznacza to zakończenie procesu odprawy, po której należy jedynie wydrukować swoje karty pokładowe i koniecznie zabrać je ze sobą. Nie jest rekomendowane drukowanie kart na samym lotnisku ze względu na konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty. Bilety można też okazać w wersji elektronicznej, ale warto zapisać je do dostępu offline. Zapobiegnie to problemom wynikających z niespodziewanego braku internetu.

Ryanair udostępnia również aplikacje, w której odprawa jest bardzo podobna i jeszcze prostsza. Umożliwia także przechowywanie biletów i łatwy do nich dostęp.

Ryanair odprawa kiedy

Wybór linii lotniczych Ryanair jest dobrym pomysłem dla osób preferujących budżetowe podróże za granicę. Atrakcyjne ceny, jak również duża dostępność lotów to jedne z wielu zalet tychże linii. Jednym z kluczowych elementów przed każdym lotem jest przeprowadzenie odprawy. W liniach lotniczych Ryanair dokonuje się jej online, jednak sam proces check in jest bardzo intuicyjny, a sama odprawa nie powinna sprawić trudności nawet największemu laikowi.

FAQ

odprawa Ryanair – kiedy ją wykonać?

Pasażerowie, którzy zdecydowali się na zakup lotu wraz z zarezerwowanym miejscem, mogą dokonać odprawy już od 60 dni przed odlotem. Ostateczny termin upływa dwie godziny przed startem samolotu. Klienci, którzy nie zamierzają wykupować dodatkowo płatnego, rezerwowanego miejsca, odprawy mogą dokonać w terminie od dwóch dni do dwóch godzin przed odlotem.

Ile zajmuje odprawa w aplikacji Ryanair?

W zależności czy wykupujesz usługi dodatkowe, może ona trwać od 3 do 10 minut.

Czy po odprawie muszę wydrukować kartę pokładową?

Kartę pokładową możesz wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym. Ważne, by mieć do niej dostęp przed odlotem na lotnisku.

Czego potrzebuje przy odprawie online?

Przy odprawie online w Ryanair potrzebny jest numer rezerwacji oraz dokumenty i dane podróżujących.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!