lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleTurystyka

Podróże do Szwecji: Skandynawia

Podróże do Szwecji: Skandynawia

Artykuł ten będzie się skupiał na wycieczce po Skandynawii. Znajdziesz w nim informacje na temat tego co warto zwiedzić, bądź zobaczyć. Inaczej mówiąc dowiesz się czego się spodziewać udając się w podróże do Szwecji, Norwegii i Danii.

Zobacz także: Podróże do Polski z Niemiec, USA i UK

Podróże do Szwecji – z duchem czasu

Podróże do Szwecji są jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wakacji. W pierwszej kolejności powinno odwiedzić się Sztokholm – stolicę kraju. Jest tam wiele miejsc wartych uwagi. Jednym z nich jest muzeum Vasa, gdzie można zobaczyć wrak okrętu wyłowionego po ponad 300 latach zalegania na dnie morza. Co ciekawe, jest on w 98% autentyczny. Kolejnym punktem na liście miejsc do zobaczenia podczas podróży do Szwecji powinno być muzeum wikingów. Można tam poznać historię i dowiedzieć się, jak ci sławni na całym świecie wojownicy żyli oraz co było ich główną siłą napędową do wypraw. Obowiązkową atrakcją dla każdego turysty jest rejs statkiem, ponieważ Sztokholm jest połączeniem wielu wysp, a z pokładu statku można zobaczyć je z najlepszej perspektywy. Na sam koniec wakacji w Szwecji warto odbyć wizytę w muzeum Abby, łączącym klasykę z technologią. To miejsce jest bardzo interaktywne i cieszy się ogromną popularnością wśród turystów wybierających się na podróże do Szwecji.

Podróże do Szwecji

Podróże do Norwegii – co warto odwiedzić?

Co się tyczy samej podróży do Norwegii, znajduje się ona w północnej części Europy skąd zresztą pochodzi nazwa „nord vegen” tzn. droga na północ. Jedną z rzeczy, które będąc tam warto zobaczyć jest tak zwany Przylądek Północy Nordkapp. Jest on uważany za najbardziej wysunięty na północ ląd należący do Europy. O ile nie każdy jest fanem oglądania klifów, jest jeden moment który bije na głowę inne, mowa o dniu polarnym. W trakcie podróży powinno zwrócić się uwagę na Lofoty, które są składają się z majestatycznych wysepek znajdujących się na Morzu Norweskim. Termin wyprawy tam należy dostosować do występowania zjawiska zwanego zorzą polarną, co czyni podróże do Norwegii jeszcze bardziej wyjątkowymi.

Droga Trolli to istotny punkt podróży przez Norwegię

Podróżując przez Norwegię koniecznie trzeba zahaczyć o Drogę Trolli jest to zasadniczo jedna z największych atrakcji w Norwegii. Prowadzi ona przez strome zbocza doliny Isterdalen. Podążając nią należy zwrócić uwagę na niesamowitą panoramę, chociaż wpada ona w oczy sama.

Podróże do Norwegii

Kraj bogatej kultury i historii, czyli podróże do Danii

Podróże do Danii to niesamowite doświadczenie, które warto przeżyć. Kopenhaga to piękne miasto, pełne zabytków, muzeów i wspaniałych restauracji. Legoland w Billund to również miejsce, które trzeba zobaczyć podczas pobytu w Danii. Duński Park Narodowy Mols Bjerge i Aarhus to kolejne wspaniałe atrakcje, które czekają na turystów. Wyspy Owcze to również warte odwiedzenia miejsce, z pięknymi krajobrazami i malowniczymi wioskami rybackimi. Podróże do Danii oferują wiele możliwości zwiedzania i odkrywania nowych miejsc. Dania słynie z pięknych plaż, które warto odwiedzić, zwłaszcza latem. Podczas podróży do Danii warto również spróbować tamtejszej kuchni, w tym popularnego smørrebrød – kanapeczek ze śledziem, szynką lub serem. Dodatkowo, podróżując po Danii, warto pamiętać o korzystaniu z rowerów, ponieważ kraj ten jest jednym z najbardziej przyjaznych rowerzystom w Europie.

Podróże do Danii

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!