lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleTurystyka

Podróże do Anglii? Zobacz nasze propozycje

Podróże do Anglii? Zobacz nasze propozycje

Anglia to kraj, który urzeka swoim pięknem, kulturowym bogactwem i historią. Nie ma wątpliwości, że każdy kto chce poznać Europę, powinien udać się w podróże do Wielkiej Brytanii, a konkretniej Anglii, Szkocji czy Walii. Zobaczycie tutaj kilka propozycji, które mogą pomóc zaplanować takie wycieczki.

Zobacz także: Ameryka Północna i podróże do USA – gdzie warto się udać

Podróże do UK – kilka państw, ale jedna wspólnota

Wielka Brytania, czyli Zjednoczone Królestwo, składa się z Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Podróże do UK są są niesamowitą okazją, aby poznać kulturę i zwyczaje mieszkańców tych krajów, a także zobaczyć wiele pięknych pięknych krajobrazów i zabytków. W Szkocji warto zobaczyć Edynburg, Glasgow czy Loch Ness. Do Walii natomiast powinno udać w celu zobaczenia Snowdonia National Park oraz Cardiff, stolicę kraju. W Irlandii Północnej warto zwiedzić Giant’s Causeway, Belfast oraz Dunluce Castle. Jedna rzecz łączy te wszystkie miejsca, a mianowicie to, że zachwycają one ludzi.

Jazda autem w UK, czyli coś innego niż w całej Europie

Podróżując do UK musisz pamiętać o jednej dodatkowej rzeczy. Można się tam przemieszczać samochodem oraz autobusem, ale w odróżnieniu od innych obowiązuje tam ruch lewostronny.

Podróże do UK

Podróże do Anglii, czyli wizyta w jednym z największych imperiów

Podróże do Anglii to niezapomniane wrażenia, pełne pięknych krajobrazów i kulturowych zabytków. W Anglii znajduje się wiele znanych i cenionych atrakcji turystycznych, takich jak Buckingham Palace, Tower Bridge, Big Ben czy Pałac Westminster. Warto również zobaczyć miasta takie jak Londyn, Liverpool, Manchester czy Bristol. Podróże do Anglii oferują również wiele pięknych parków, muzeów oraz galerii sztuki, które zachwycą miłośników kultury. Jeśli chodzi o transport, to warto rozważyć zakup biletów na autobusy lub pociągi, które pozwolą na przemieszczanie się między miastami w sposób komfortowy i bezpieczny. W Anglii funkcjonuje również wiele przewoźników lotniczych, które oferują tanie bilety lotnicze.

Podróże do Anglii

Podróże do Szkocji, czyli inaczej wizyta w Kaledonii

Szkocja to kraj, który słynie z pięknych krajobrazów, wspaniałych zamków oraz zielonych wzgórz. Podróże do Szkocji to nie tylko okazja do podziwiania piękna przyrody. Jest to również do poznania kultury i tradycji mieszkańców tego kraju. Szkocja oferuje wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. W Edynburgu warto zobaczyć zamek, królewski pałac Holyroodhouse oraz słynne ulice Royal Mile i Princess Street. W Glasgow warto odwiedzić muzeum sztuki Kelvingrove, słynną ulicę Buchanan Street oraz George Square. Poza tym, warto zobaczyć Loch Ness oraz przepiękne krajobrazy na północy Szkocji.

Podróżując po Szkocji można przemieszczać się zarówno pociągiem, autobusem, samochodem, jak i pieszo. Są tam również znakomite trasy turystyczne, takie jak West Highland Way czy Speyside Way, które przyciągają turystów z całego świata.

Podróże do Szkocji

Podróże do Anglia i Szkocji to niezapomniane wrażenia. Są one pełne pięknych krajobrazów i kulturowych zabytków. Oba te kraje oferują wiele atrakcji turystycznych, które zachwycą każdego.

Udostępnij