lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleTurystyka

Podróże do Chorwacji oraz sąsiadujących państw

Podróże do Chorwacji oraz sąsiadujących państw

Wielu osobom marzy się wycieczka polegająca na wizycie kilku państw znajdujących się blisko siebie w relatywnie krótkim czasie. Jedną z takich opcji są podróże do Chorwacji ,Albanii oraz Grecji. Kraje te współdzielą klimat śródziemnomorski, ale pod względem wrażeń są w stanie zapewnić dużą różnorodność.

Zobacz także: Europa – czyli podróże do Niemiec, Czech i Włoch

Podróże do Chorwacji – pierwszy punkt w planie dnia

Podróżując do Chorwacji trzeba wiedzieć, że jest ona położona nad Morzem Adriatyckim, słynie z pięknych plaż, urokliwych miasteczek oraz zabytków. Dobrym miejscem do rozpoczęcia naszej wyprawy w Chorwacji jest Dubrownik. Jest w nim wiele pięknych zabytków, w tym zabytkowa starówka, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto również zobaczyć Zamek św. Wawrzyńca, klasztor dominikański oraz kościół św. Blaise. Podróże do Chorwacji to raj dla miłośników sportów wodnych, a także dla osób, które chcą wypocząć w malowniczych okolicach, z dala od miejskiego zgiełku. Do Chorwacji można się również wybrać w celu podróży kulinarnej. Ich kuchnia jest oparta na świeżych owocach morza. W połączeniu z odpowiednimi ziołami które się tam hoduje tworzy coś niezapomnianego dla podniebienia. Podróże do Chorwacji to wyjątkowa okazja, aby odkryć piękno Adriatyku i zanurzyć się w kulturze i historii tego regionu.

Podróże do Chorwacji

Kolejne miejsce na postój, czyli podróże do Albanii

Albania to kraj, który dopiero zaczyna odkrywać swoje turystyczne bogactwa. Podróże do Albanii dają nam możliwość odwiedzenia dziewiczych plaż, krystalicznie czystej wody i pięknych górskich krajobrazów. Saranda jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych. Znajduje się ona nad Morzem Jońskim. W Sarandzie warto wybrać się na wycieczkę po ruinach miasta Butrint, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1992 roku. Kolejnym popularnym miejscem turystycznym jest stolica Albanii, Tirana. W Tiranie warto zwiedzić zabytkowe budynki, takie jak Narodowe Muzeum Historii, Bunk’Art i Et’hem Bey. Podczas podróży po Albanii warto również wiedzieć, że to świetne miejsce dla miłośników turystyki górskiej, ze względu na piękne krajobrazy Alp Albańskich i możliwość uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Podróże do Albanii

Podróże do Grecji, czyli tak zwanej Hellady

Podróże do Grecji dają wiele możliwości, lecz czym jest Grecja? To kraj położony w południowo-wschodniej Europie, składa się z setek wysp oraz posiada wiele historycznych i kulturowych zabytków. Ateny, stolica Grecji, są jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w tym kraju. Wynika to z wielu starożytnych zabytków , takich jak Partenon, Akropol czy Agora. Podróże do Grecji to również wspaniała okazja do odwiedzenia greckich wysp, takich jak Santorini czy Mykonos, z pięknymi plażami i niepowtarzalnym klimatem. Grecka kuchnia to kolejny powód, dla którego warto odwiedzić ten kraj. Opiera się ona na świeżych produktach, takich jak oliwa z oliwek, ser feta, mięso z jagnięciny oraz owoce morza, co sprawia, że posiłki są niezapomnianym doznaniem dla podniebienia.

Podróże do Grecji

Udając się w podróże do Chorwacji, Albanii i Grecji można być pewnym, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy będzie to wyprawa w celu kulinarnym, poszukiwaniu pięknych plaż, czy podróż dla walorów historycznych danych lokalizacji.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!