lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

DietaZdrowie

Najlepsze zioła na detoks organizmu

Najlepsze zioła na detoks organizmu

Z całą pewnością można stwierdzić, że detoks organizmu ma szereg zalet oraz pozytywne skutki dla zdrowia. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z najlepszymi ziołami stosowanymi na oczyszczanie organizmu.

Czystek

Wśród najlepszych ziół na detoks organizmu można przede wszystkim wymienić czystek, który ma bardzo korzystne właściwości prozdrowotne. Przede wszystkim charakteryzuje się wyjątkowo wysokim działaniem detoksykacyjnym, ale także pozytywnie działa na funkcjonowanie nerek, głównie ze względu na swoje właściwości moczopędne. Wśród głównych zalet stosowania czystka można również wymienić pozytywny wpływ na florę bakteryjną w jelitach.

Pokrzywa

Kolejnym ziołem, które sprawdzi się idealnie podczas detoksu organizmu, jest pokrzywa. Pokrzywa charakteryzuje się w szczególności działaniem moczopędnym, dlatego jest tak polecana podczas procesu oczyszczania organizmu. Razem z moczem usuwane są wszystkie substancje toksyczne. Oprócz tego dzięki regularnemu spożywaniu naparów z pokrzywy możliwe jest pozbycie się nadmiaru wody z organizmu, co sprawi, że obrzęki nie będą tak odczuwalne.

Ostropest plamisty

Bardzo dobrym sposobem na detoks organizmu jest także skorzystanie z dobroczynnych właściwości ostropestu plamistego, który polecany jest w bardzo wielu schorzeniach nękających człowieka. Ostropest ma działanie odtruwające, dlatego idealnie sprawdzi się wśród osób, które na co dzień nadużywają alkoholu. Oprócz tego zioło można stosować w przypadku zmagania się z marskością wątroby, ponieważ może w pozytywny sposób wpłynąć na jej regenerację.

Mniszek lekarski

Podczas detoksykacji organizmu bardzo polecanym ziołem jest także mniszek lekarski, dlatego warto go włączyć do swojej codziennej rutyny w dbałości o zdrowie. Mniszek lekarski ma przede wszystkim działanie moczopędne, co sprawia, że wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Oprócz tego wśród zalet jego stosowania można także wymienić wspomaganie wątroby oraz procesów detoksykacji, które w niej zachodzą. Na pewno stosowanie mniszka lekarskiego przyniesie szereg korzyści.

Łopian większy

Wśród ziół polecanych do detoksykacji organizmu można także wymienić łopian większy, który ma bardzo pozytywny właściwości prozdrowotne. Wśród nich można wymienić działanie moczopędne, a także regulujące ilość wody w organizmie. Oprócz tego łopian większy wspomaga prawidłową pracę układu limfatycznego oraz skóry, a także wątroby. Ma to bardzo duże znaczenie w procesach regeneracji organizmu, ponieważ wszelkie toksyny bardzo często są wydalane przez skórę wraz z potem.

Rumianek

Rumianek to kolejne zioło, które idealnie sprawdzi się podczas detoksykacji organizmu, dlatego warto w regularny sposób spożywać napary z niego przyrządzone. Rumianek charakteryzuje się przede wszystkim działaniem przeciwzapalnym oraz rozkurczającym. Jednak wśród jego właściwości można także wymienić działanie przeczyszczające, co na pewno ma bardzo duży wpływ na cały proces detoksykacji organizmu człowieka. Dzięki piciu naparu z rumianku możliwe jest nawet pozbycie się złogów jelitowych oraz skuteczne oczyszczenie jelit ze wszystkich niepożądanych substancji.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!