lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleTurystyka

Kupon Airbnb – sposób na jeszcze tańsze podróżowanie

Kupon Airbnb – sposób na jeszcze tańsze podróżowanie

Każdy, kto od czasu do czasu podróżuje wie, że to noclegi, obok transportu, są zwykle jednym z elementów najbardziej obciążających budżet. Zwłaszcza jeśli chodzi o podróże zagraniczne. Hotele nigdzie nie są tanie, a poszukiwanie lokum u prywatnych właścicieli bywa trudne z uwagi na barierę językową. Na szczęście można skorzystać z Airbnb, platformy na której można okazjonalnie wynająć mieszkanie, a nawet pojedynczy pokój. Do tego mając kupon Airbnb można to zrobić jeszcze taniej.

Co to jest Airbnb?

Airbnb to platforma internetowa, na której można wynająć pojedynczy pokój, całe mieszkanie a nawet dom w niemal dowolnym miejscu na świecie. Zwykle taki najem jest o wiele tańszy niż pokój w hotelu, zwłaszcza jeśli planujemy dłuższy pobyt. Na Airbnb można wynająć lokum zarówno na krótki urlop, na noc lub kilka nocy, jak i na dłuższy okres – miesiąc, a nawet rok.

Airbnb to także serwis, w którym można wystawić ogłoszenie wynajmu własnej nieruchomości: mieszkania lub pokoju. Co ważne to wystawiający określa jakie zasady będą obowiązywać gości, oraz w jakich terminach lokum jest dostępne pod wynajem. Dla osób mieszkających blisko turystycznych miejsc może to być sposób na zarobek na kolejne podróże.

Jak korzystać z Airbnb by było możliwie najtaniej?

Jak już ustaliliśmy, na Airbnb można znaleźć zarówno stosunkowo tanie noclegi, jak i samemu zarabiać zapraszając gości do swojego domu. Skupmy się jednak na tym, jak najtaniej rezerwować noclegi w tym serwisie.

Airbnb pozwala wyszukiwać oferty noclegu w analogiczny sposób jak podobne serwisy oferujące noclegi w hotelach. Wystarczy wpisać interesującą nas lokalizacji i podać wymagania dotyczące noclegu, takie jak chociażby to czy interesuje nas mieszkanie na wyłączność czy wystarczy nam pokój z dostępem do kuchni i łazienki. Bo w większości przypadków rezerwując na Airbnb będziemy mieć także dostęp do kuchni. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko na cenie noclegu, ale również na kosztach wyżywienia.

Oprócz ceny noclegu na Airbnb często płacimy również za tak zwany serwis, czyli sprzątanie po naszym pobycie. Warto zwracać uwagę na tę opłatę zwłaszcza jeśli rezerwacja ma dotyczyć zaledwie jednej lub kilku nocy, bo wtedy szczególnie znacząco wpływa na cenę jaką przyjdzie nam uiścić.

Serwis Airbnb pozwala znaleźć niezwykłe miejsca noclegowe w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, i to niezależnie od tego czy podróżujemy sami czy w grupie. Jest jednak sposób by jeszcze taniej zarezerwować, trzeba posiadać kupon Airbnb.

Jak zdobyć kupony rabatowe na Airbnb i jak ich używać?

Zdobycie kuponów na Airbnb wydaje się proste. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „kupon Airbnb” pojawia się całkiem sporo serwisów oferujących takie zniżki. W teorii wystarczy się w nich zarejestrować, by cieszyć się tańszym pobytem. Niestety bardzo często przekazywane tam kupony okazują się nieaktualne lub maja ograniczenia co do terminu realizacji.

W rzeczywistości kupon Airbnb nie łatwo zdobyć. Można taki otrzymać za pierwszą rejestrację oraz za polecenie serwisu znajomym. Wygląda to tak, że generujemy kupon z rabatem na naszym profilu w Airbnb i udostępniamy go znajomym. Jeśli ktoś z niego skorzysta my również uzyskamy rabat na kolejną rezerwację.

Posiadając kupon Airbnb bardzo łatwo można z niego skorzystać, wystarczy podać jego numer podczas rezerwacji. Zdarza się jednak tak, że zniżka się nie nalicza. Najczęściej oznacza to, że kupon miał dodatkowe warunki, których nie spełniliśmy wybierając dany nocleg. Najczęściej oznacza to, że nasz nocleg jest zbyt tani lub z kuponu nie można skorzystać do rezerwacji w interesującym nas terminie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.