lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

Turystyka

Kupon Airbnb – sposób na jeszcze tańsze podróżowanie

Kupon Airbnb – sposób na jeszcze tańsze podróżowanie

Każdy, kto od czasu do czasu podróżuje wie, że to noclegi, obok transportu, są zwykle jednym z elementów najbardziej obciążających budżet. Zwłaszcza jeśli chodzi o podróże zagraniczne. Hotele nigdzie nie są tanie, a poszukiwanie lokum u prywatnych właścicieli bywa trudne z uwagi na barierę językową. Na szczęście można skorzystać z Airbnb, platformy na której można okazjonalnie wynająć mieszkanie, a nawet pojedynczy pokój. Do tego mając kupon Airbnb można to zrobić jeszcze taniej.

W tym artykule przeczytasz:

  • Czym jest Airbnb;
  • W jaki sposób korzystać z Airbnb aby jak najbardziej obciąć koszty;
  • Jak zdobyć kupon Airbnb i jak go użyć;
  • Często zadawane pytania na temat kuponów Airbnb

Zobacz także: https://lecebochce.pl/rezerwacja-hoteli-kompletny-przewodnik/

Co to jest Airbnb?

Airbnb to platforma internetowa, na której można wynająć pojedynczy pokój, całe mieszkanie a nawet dom w niemal dowolnym miejscu na świecie. Zwykle taki najem jest o wiele tańszy niż pokój w hotelu, zwłaszcza jeśli planujemy dłuższy pobyt. Na Airbnb można wynająć lokum zarówno na krótki urlop, na noc lub kilka nocy, jak i na dłuższy okres – miesiąc, a nawet rok.

Airbnb to także serwis, w którym można wystawić ogłoszenie wynajmu własnej nieruchomości: mieszkania lub pokoju. Co ważne, to wystawiający określa jakie zasady będą obowiązywać gości, oraz w jakich terminach lokum jest dostępne pod wynajem. Dla osób mieszkających blisko turystycznych miejsc może to być sposób na zarobek na kolejne podróże.

kupon air bnb

Jak korzystać z Airbnb by było możliwie najtaniej?

Jak już ustaliliśmy, na Airbnb można znaleźć zarówno stosunkowo tanie noclegi, jak i samemu zarabiać zapraszając gości do swojego domu. Skupmy się jednak na tym, jak najtaniej rezerwować noclegi w tym serwisie.

Airbnb pozwala wyszukiwać oferty noclegu w analogiczny sposób jak podobne serwisy oferujące noclegi w hotelach. Wystarczy wpisać interesującą nas lokalizacji i podać wymagania dotyczące noclegu, takie jak chociażby to czy interesuje nas mieszkanie na wyłączność, czy wystarczy nam pokój z dostępem do kuchni i łazienki. Bo w większości przypadków rezerwując na Airbnb będziemy mieć także dostęp do kuchni. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko na cenie noclegu, ale również na kosztach wyżywienia.

Oprócz ceny noclegu na Airbnb często płacimy również za tak zwany serwis, czyli sprzątanie po naszym pobycie. Warto zwracać uwagę na tę opłatę, zwłaszcza jeśli rezerwacja ma dotyczyć zaledwie jednej lub kilku nocy, bo wtedy szczególnie znacząco wpływa to na cenę, jaką przyjdzie nam uiścić.

Serwis Airbnb pozwala znaleźć niezwykłe miejsca noclegowe w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, i to niezależnie od tego, czy podróżujemy sami, czy w grupie. Jest jednak sposób by jeszcze taniej zarezerwować – trzeba posiadać kupon Airbnb.

Jak zdobyć Airbnb kupony rabatowe i jak ich używać?

Zdobycie kuponów na Airbnb wydaje się proste. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „kupon Airbnb” pojawia się całkiem sporo serwisów oferujących takie zniżki. W teorii wystarczy się w nich zarejestrować, by cieszyć się tańszym pobytem. Niestety bardzo często przekazywane tam kupony okazują się nieaktualne lub mają ograniczenia co do terminu realizacji.

W rzeczywistości kupon Airbnb nie łatwo zdobyć. Można taki kupon otrzymać za pierwszą rejestrację oraz za polecenie serwisu znajomym. Wygląda to tak, że generujemy kupon z rabatem na naszym profilu w Airbnb i udostępniamy go znajomym. Jeśli ktoś z niego skorzysta my również uzyskamy rabat na kolejną rezerwację.

Posiadając kod rabatowy Airbnb bardzo łatwo można z niego skorzystać, wystarczy podać jego numer podczas rezerwacji. Zdarza się jednak tak, że zniżka się nie nalicza. Najczęściej oznacza to, że kupon Airbnb miał dodatkowe warunki, których nie spełniliśmy wybierając dany nocleg. Może się okazać, że nasz nocleg jest zbyt tani lub z kuponu nie można skorzystać do rezerwacji w interesującym nas terminie.

FAQ

Czym jest kupon airbnb?

Kupon airbnb to specjalna zniżka na rezerwacje noclegów w tym serwisie. Jest to unikalny kod, który wpisujemy podczas dokonywania opłaty, przed zarezerwowaniem oferty. Każdy kupon ma ustaloną datę ważności, po której traci ważność, oraz można go wykorzystać tylko raz.

Jak najłatwiej zdobyć kupon airbnb?

Kupony Airbnb można zdobyć poprzez założenie profilu na stronie serwisu oraz polecenie go znajomym. W ten sposób zniżkę uzyskasz zarówno Ty, jak i każdy znajomy, który wykorzystał wysłany mu przez aplikację link do rezerwacji. W internecie można także znaleźć liczne portale oferujące kupony airbnb. Ich wykorzystanie może być jednak złym pomysłem, jako że firma podkreśla, że tylko wydane przez nią i na daną osobę kupony są akceptowane.

Co zrobić, jeśli kupon airbnb nie działa?

Przede wszystkim upewnij się, że poprawnie wpisujesz kod. Jeśli nadal nie działa, może okazać się, że dany kupon jest przeznaczony tylko dla wybranego typu rezerwacji lub obejmują go inne ograniczenia, które można poznać w informacji o warunkach wykorzystania danego kuponu. Ponadto należy pamiętać, że każdy kod jest jednorazowy oraz można wykorzystać maksymalnie jeden kupon na jeden zakup.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!