lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

Turystyka

Najlepsze atrakcje i ciekawe miejsca na Pomorzu

Najlepsze atrakcje i ciekawe miejsca na Pomorzu

Województwo pomorskie to idealne miejsce na wakacje. Malowniczy krajobraz, piękne plaże nad morzem Bałtyckim, tajemnicze zamki i skanseny ukazujące tradycyjne życie kaszubskie to tylko niektóre z atrakcji turystycznych, które czekają na odwiedzających. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem natury czy historii, na pewno znajdziesz coś dla siebie. W tym artykule pomożemy ci wybrać ciekawe miejsca na Pomorzu na następny urlop!

W artykule:

  • Co warto zobaczyć na Pomorzu?
  • Najpiękniejsze plaże na Pomorzu
  • Skanseny dla wielbicieli historii 
  • Co warto zobaczyć na Pomorzu?
  • Gdańsk dla dzieci i dorosłych
  • Sopot i Gdynia 

Atrakcje dla całej rodziny

Pomorskie to region pełen pięknych i ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Mierzeja Wiślana, która przyciąga turystów z całego świata swoim urokiem i unikalnymi przyrodniczymi skarbami. Na mierzei znajdują się nie tylko piękne plaże, ale również mierzejski Park Krajobrazowy, w którym można zobaczyć m.in. ruchome wydmy. Kolejne ciekawe miejsca na Pomorzu to np. Bursztynowy Szlak, który prowadzi przez wiele nadmorskich miejscowości i pozwala poznać historię wydobywania bursztynu nad Morzem Bałtyckim oraz Malbork, gdzie znajduje się zamek krzyżacki. Jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Najpiękniejsze plaże na Pomorzu

Pomorskie wybrzeże słynie z pięknych, piaszczystych plaż, które przyciągają turystów z całego świata. Jedną z najpiękniejszych jest plaża w Jastrzębiej Górze, która znana jest z malowniczego krajobrazu i wyjątkowo czystej wody. Innymi popularnymi miejscami nad morzem są Hel i Władysławowo, które są idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek. Na plażach tam  znajdują się liczne atrakcje i wypożyczalnie sprzętu sportowego, dzięki czemu nie ma czasu na nudę.

Skanseny dla wielbicieli historii 

Na Pomorzu znajduje się wiele skansenów, które ukazują tradycyjne życie kaszubskie. Jednym z najpopularniejszych jest skansen w Szymbarku, który jest znany z cieszącej się ogromną popularnością domu do góry nogami. Innym ciekawym miejscem jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, który prezentuje zarówno tradycyjne budownictwo, jak i eksponaty dotyczące średniowiecznej życia i kultury ludowej. Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach natomiast to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą poznać życie na dawnym Słowińskim Wybrzeżu. Muzeum prezentuje m.in. tradycyjne narzędzia rolnicze oraz urządzenia domowe, które były używane przez ludność wiejską. Dzieci mogą również zobaczyć, jak wyglądał tradycyjny pokój dziecięcy oraz jakie gry i zabawy były popularne wśród dzieci kilkadziesiąt lat temu.

tajemnicze miejsca na pomorzu

Ciekawe miejsca na Pomorzu

Województwo pomorskie to idealne miejsce na  rodzinny wypad na weekend. Znajdziecie tutaj wiele pięknych i ciekawych miejsc, które pozwolą na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jednym z nich jest Kaszubski Park Miniatur, który prezentuje najważniejsze zabytki Pomorza w formie modeli. Innym popularnym miejscem na rodzinny wypad jest Park Rozrywki Rzucewo, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak baseny, zjeżdżalnie i karuzele.

Gdańsk dla dzieci i dorosłych

Gdańsk to miasto, które ma wiele do zaoferowania nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Jedną z najpopularniejszych atrakcji dla najmłodszych jest Muzeum Żuławskiego Parku Etnograficznego, gdzie mogą poznać ludowe zwyczaje. Popularne jest też Zoo Gdańsk, który oferuje bogatą kolekcję zwierząt oraz Plenerowe Muzeum Sopotu, gdzie dzieci mogą poznać historię kurortu na wybrzeżu Bałtyku. Jednym z najważniejszych zabytków w Gdańsku jest Bazylika Mariacka, która słynie z niezwykle pięknych witraży i unikalnego stylu architektonicznego. W Gdańsku zobaczymy też Złotą Bramę, Długi Targ oraz Wielką Zbrojownie, gdzie można zobaczyć nie tylko piękne zabytki, ale również poznać historię miasta.W arto zobaczyć również Zamek Królewski, Fontannę Neptuna, Długie Pobrzeże czy Westerplatte.

Sopot i Gdynia 

Reszta trójmiasta też prezentuje się dobrze. Sopot to jedno z najbardziej romantycznych i malowniczych miast na Pomorzu, które przyciąga turystów swym urokiem i klimatem. Najbardziej charakterystycznym miejscem w Sopocie jest Molo, z którego roztacza się piękny widok na Morze Bałtyckie oraz okoliczne plaże, a na samym Molo można znaleźć wiele atrakcji, takich jak wypożyczalnie rowerów i skuterów. Innymi popularnymi miejscami w Sopocie są Skwer Kościuszki, Opera Leśna oraz Teatr Atelier, które oferują wiele atrakcji kulturalnych dla turystów.

W Gdyni z kolei możemy zwiedzić latarnie morska, która jest jednym z najwyższych budynków w regionie i oferuje piękny widok na miasto i port.

Półwysep Helski

Półwysep Helski Półwysep Helski to idealne miejsce na letni wypoczynek. Znajdujący się na nim między innymi kurort Hel, przyciąga turystów z całej Polski, a nawet Europy. Możemy tam spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi, uprawiając sporty wodne, jak windsurfing czy kitesurfing, relaksując się na plaży lub zwiedzając okolicę. Do Helu można dostać się zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, co ułatwia dojazd. Półwysep Helski jest też idealnym miejscem na wakacje dla osób poszukujących wypoczynku bez zgiełku dużych miast. Znajdziemy tam wiele ścieżek, idealnych na długie spacery czy rowerowe przejażdżki. Dla miłośników historii warto odwiedzić Muzeum Obrony Wybrzeża w Morskim Oku lub bunkry z czasów II wojny światowej. Wszyscy z pewnością znajdą coś dla siebie, w Polsce nie ma bowiem drugiego takiego miejsca jak Półwysep Helski. 

Nie ważne czy wybieramy się sami, z przyjaciółmi czy z rodziną, na Pomorzu na pewno nie będziemy się nudzić. Najpiękniejsze miejsca na Pomorzu są w zasięgu ręki.

Udostępnij