lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

Turystyka

Na co uważać w Egipcie? Przewodnik dla turystów

Na co uważać w Egipcie? Przewodnik dla turystów

Egipt to kraj pełen tajemnic, ciekawych miejsc i niezapomnianych doświadczeń. Z jednej strony zaskakuje pięknem swoich zabytków, kolorystyką raf koralowych, z drugiej może być miejscem pełnym niespodzianek dla nieprzygotowanych turystów. Dlatego warto się dowiedzieć, na co uważać w Egipcie.

W artykule:

 • Handlarze i targowiska
 • Kradzieże i oszustwa
 • Klimat
 • Woda pitna
 • Na co uważać w Egipcie w rozmowach?
 • Stosunek do ciała
 • Zemsta Faraona
 • Destabilizacja polityczna
 • Fotografowanie
 • Drony
 • Ruch drogowy
 • Randki

Handlarze i targowiska

Wielu turystów decyduje się na odwiedzenie egipskich bazarków, chcąc poczuć atmosferę arabskiego handlu. Niestety, ten kolorowy obraz często przeplatają natarczywi sprzedawcy. Dla nich jesteśmy przyjaciółmi, którzy chętnie kupią wszystko, co tylko się da. Będą nas zasypywać różnymi ofertami, a słowa „Good price my friend”, usłyszymy z każdej strony.

Kradzieże i oszustwa

Egipt, choć turystyczny, to nie jest kraj najbogatszy. Dlatego warto uważać na swoje wartościowe przedmioty. W tłumie łatwo o kieszonkowców, a w miejscach turystycznych o oszustów. Zachowaj czujność, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Ceny dla turystów mogą być kilkakrotnie wyższe niż dla miejscowych. Warto znać średnie ceny usług w Egipcie, by nie przepłacać.

Klimat

Egipt to kraj gorący i słoneczny. Nawet poza sezonem turystycznym, temperatura może przekraczać 40 stopni. W związku z tym warto zabezpieczyć się przed słońcem i dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Woda pitna

Podczas pobytu w Egipcie lepiej nie pić wody z kranu. Woda w Kairze jest czyszczona i chlorowana, ale poza stolicą, może ona być zanieczyszczona.

Na co uważać w Egipcie w rozmowach?

Egipt to kraj wyznający islam, dlatego jakiekolwiek rozmowy o religii mogą prowadzić do nieporozumień. Lepiej unikać tego tematu podczas rozmów z miejscowymi.

Stosunek do ciała

Egipt to kraj konserwatywny, dlatego warto zwrócić uwagę na swój strój. Szczególnie kobiety powinny pamiętać, aby nie odsłaniać zbyt dużo ciała.

Zemsta Faraona

Podróżując po Egipcie, należy pamiętać o higienie i unikać niepewnych produktów spożywczych, by nie cierpieć na tzw. Zemstę Faraona, czyli problemy żołądkowe.

Destabilizacja polityczna

Egipt to kraj, który w ostatnich latach doświadczył wielu politycznych zmian. Dlatego warto unikać miejsc protestów i zgromadzeń, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Fotografowanie

W Egipcie nie wolno fotografować obiektów wojskowych i infrastruktury strategicznej. Zdjęć nie można robić również w niektórych muzeach, chyba że posiada się na to pozwolenie.

Drony

W Egipcie nie wolno latać dronem. Nawet próba przywiezienia go do kraju może skończyć się oskarżeniem o szpiegostwo.

Ruch drogowy

Ruch drogowy w Egipcie różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Jeżeli nie jesteś pewny swoich umiejętności za kierownicą, lepiej zrezygnuj z jazdy samochodem.

Randki

Pomimo, że Egipt jest krajem otwartym na turystów, nie zawsze jest tak w przypadku relacji damsko-męskich. Warto pamiętać o tym, zanim zdecydujemy się na randki z miejscowymi.

Egipt to piękny kraj ale należy pamiętać, że miejscowa kultura znacznie różni się od naszej. Jako turyści powinnismy szanować ją i przestrzegać narzuconych zasad. Oczywiście to nie pełna lista tego, na co uważać w Egipcie, ale kierując się tymi wskazówkami na pewno unikniemy wielu nieprzyjemnych wydarzeń i znacznie poprawimy swój komfort podróży.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!