lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

Lifestyle

Podróż dookoła świata – jak się przygotować, ile trwa i ile kosztuje?

Podróż dookoła świata – jak się przygotować, ile trwa i ile kosztuje?

Każdy miłośnik podróży prędzej czy później zaczyna myśleć o tym, aby wybrać się w tę jedyną, czyli dookoła świata. Po odwiedzeniu wielu egzotycznych miejsc od wakacji zaczyna się oczekiwać coraz więcej. To właśnie podróż dookoła świata może zagwarantować moc niesamowitych wrażeń, niecodziennych krajobrazów i niezapomnianych przeżyć. Jak zaplanować podróż dookoła świata? Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Podróż dookoła świata szyta na miarę

W ofertach niektórych biur podróży można znaleźć ofertę, w której to klient samodzielnie ustala, gdzie chciałby się wybrać i jakie kontynenty zwiedzić. Dzięki temu można stworzyć wakacyjną trasę dostosowaną do indywidualnych potrzeb wczasowicza. Podczas planowania podróży dookoła świata warto ją dobrze zaplanować. Niezbędne będzie określenie lokalizacji, jakie chce się zwiedzić. Jedną z takich ofert można znaleźć na https://dreamgo.pl/typ-podrozy-zwiedzaj/wycieczki-objazdowe/podroz-dookola-swiata/.

Ile trwają podróże dookoła świata?

Wszystko zależy od tego, jakie kraje chce zwiedzić klient i ile czasu poświęci wtedy na poszczególne etapy wyprawy. Taka podróż może trwać zarówno kilkanaście dni, jak i kilka miesięcy. Podczas planowania wypadu na tak długi czas, należy zastanowić się ile z niego poświęci się na dany kontynent, czy planowane są odwiedziny konkretnych miast i jak zamierza się spędzić czas w kolejnych destynacjach podróży dookoła świata.

Ile kosztuje podróż dookoła świata?

Głównym kosztem w przypadku podróży dookoła świata są ceny przelotów. Bilety na przeloty potrafią niekiedy wygenerować kilka ograniczeń budżetowych. Jednak niektóre oferty wychodzą naprzeciw zwiedzaniu różnych kontynentów w określonym przedziale czasowym. Proponują wtedy między innymi taryfy kilometrowe na loty, które obsługiwane są przez różne linie lotnicze do wielu miejsc na całym świecie, ograniczające koszty podróży.

Należy jednak wiedzieć, że niektóre bilety lotnicze mogą mieć pewne ograniczenia, jak np. loty muszą odbywać się tylko w określonym kierunku albo przejazd lądowy również jest wliczany do limitu kilometrów. Inne linie mogą oferować z kolei więcej swobody, pozwalając klientowi decydować o kierunku podróży i środku transportu na własną rękę.

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego zakwaterowania, które także ma wpływ na koszt podróży dookoła świata. Należy wybierać takie miejsca, w które spełniają oczekiwania i wymagani podróżnika. Ma to ogromne znaczenie dla regeneracji organizmu, który będzie zmęczony częstymi lotami i niekiedy zmianami stref czasowych.

Przygotowania do podróży dookoła świata

Niezależnie od tego, czy chce się wybrać na wycieczkę dookoła świata w pojedynkę, czy też w grupie, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Sama decyzja o wybraniu się w tak długą wycieczkę i określenie budżetu to dopiero początek. Prawdziwe przygotowania powinny rozpocząć się od sprawdzenia zasad wjazdu do wybranych krajów, wymaganych szczepień, a także przeanalizowania dokładnie pogody, ponieważ w większości egzotycznych państw jest ona zmienna w różnych miesiącach roku.

Kolejną kwestią jest optymalna ilość rzeczy, która nie będzie utrudniać przemieszczania się między destynacjami podróży. Najlepszą formą spakowania się będzie nieduży, ale pojemny plecak. W trakcie takiej wyprawy zbyt ciężki bagaż może być problematyczny i powodować dodatkowe opłaty lotniskowe. W podróż dookoła świata należy wziąć paszport, komplet zaświadczeń o szczepieniach, apteczkę, telefon, filtr przeciwsłoneczny, nakrycie głowy i ewentualnie aparat do uchwycenia niesamowitych chwil.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!