lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleTurystyka

Mediolan – atrakcje, które trzeba zobaczyć!

Mediolan – atrakcje, które trzeba zobaczyć!

Któż z nas nie lubi podróżować?! Dzisiejsze czasy dają możliwość zwiedzania całego świata. Nie trzeba przy tym dysponować dużymi zasobami finansowymi. Można na przykład pojechać stopem lub wybrać się na wycieczkę większą grupą. Możliwości jest wiele, tak jak i celów podróży jest mnóstwo. Jednym z chętniej wybieranych miast jest Mediolan. Co ciekawego możemy zobaczyć w Mediolanie? Czy warto tam pojechać?

Mediolan – miasto, które przyciąga i wciąga

Mediolan to piękne miasto, które położone jest we Włoszech. Włochy są bardzo często wybieranym kierunkiem podróży na wakacje lub wyjazd weekendowy. Z Polski można swobodnie dojechać autem, pociągiem lub oczywiście polecieć samolotem, który jest najszybszym środkiem transportu.

Mediolan, jak i całe Włochy przyciąga turystów młodych i tych starszych. Jest to cudowne miasto, w którym każdy zakocha się od pierwszego wejrzenia. Wąskie uliczki, okazałe budynki, restauracje, które zachęcają cudownymi zapachami. W Mediolanie życie toczy się całą dobę. W tym mieście nie ma miejsca na nudę.

Co warto zobaczyć w Mediolanie?

Nie sposób zliczyć zabytków, jakie znajdują się w tym pięknym miejscu. Jest to miasto, które z pewnością zachwyci pasjonatów historii. W historycznej części miasta znajduje się najwięcej miejsc do zwiedzenia. Liczne kościoły, place i pałace czekają na turystów. W całym mieście możemy liczyć na tablice informacyjne, na których oczywiście widnieje język włoski, ale także angielski, co jest znacznym ułatwieniem dla większości osób.

Najważniejszym punktem tego miasta jest Katedra Duomo oraz Plac Katedralny Piazza del Duomo. Katedra jest jednym z największych kościołów, jakie możemy zobaczyć na świecie. Bogato zdobiona z możliwością wejścia na dach wprawi w zachwyt każdego. Fani zakupów powinni odwiedzić Galerię Wiktora Emanuela II, która jest najstarszą galerią handlową we Włoszech i jedną z najpiękniejszych na całym świecie. Plac Piazza Della Scala oraz teatr La Scala to kolejne punkty, których nie można ominąć. Miłośnicy historii powinni zobaczyć Zamek Sforzów, który powstał w połowie XV wieku. Jednym z gości zamku był Leonardo da Vinci, a wewnątrz możemy podziwiać rzeźbę Michała Anioła – Rondanini Pieta.

Jak najlepiej zwiedzać Mediolan?

We Włoszech turystów nie brakuje przez cały rok. Oczywiście najwięcej osób przybywa tam w sezonie letnim, ale także zimą nie łatwo poruszać się po mieście. Jedno jest pewne, warto skorzystać z roweru lub komunikacji miejskiej. Poruszanie się samochodem może być problematyczne. Ciężko jest znaleźć miejsca parkingowe, a ulice są zakorkowane.

Przed wyjazdem warto zrobić sobie mapkę i zaznaczyć na niej miejsca, które chcemy zwiedzić. W zależności od długości pobytu możemy dostosować ilość zabytków, które chcemy zobaczyć. Oczywiście musimy pamiętać o czasie wolnym. Mediolan jest piękny i warto zatrzymać się na kilka chwil w pewnych miejscach, aby podziwiać widoki i popatrzeć na życie, które się toczy na ulicach miasta.

Co zjeść w Mediolanie?

Włoska kuchnia jest doceniana i uwielbiana przez Polaków. Dlatego będąc we Włoszech, musimy zajrzeć do włoskich knajpek i restauracji, które serwują włoskie dania. Oczywiście obowiązkowo musimy zjeść pizzę oraz pastę. Są to kluczowe potrawy, z których Włosi słyną.

Nie zapomnijmy o udaniu się do typowej włoskiej kafejki, w której wypijemy pyszną kawę lub lampkę wspaniałego wina. Do tego oczywiście słodki deser. Podczas wizyty w Mediolanie musimy zarezerwować sobie czas na posiłki, którymi we Włoszech powinniśmy się delektować w spokoju.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!