lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleTurystyka

Lecco i jezioro Como jako pomysł na wymarzone wakacje

Lecco i jezioro Como jako pomysł na wymarzone wakacje

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej za cel swojego urlopu lub wakacji z dziećmi wybierają zagraniczne destynacje. Jednym z popularniejszych w ostatnich czasach kierunków turystycznych jest włoska Lombardia, mająca wiele do zaoferowania. Jednym z kluczowych miejsc tego regionu jest jezioro Como, uznawane za jedno z najpiękniejszych jezior w całej Europie.

Lecco jako baza wypadowa

Decydując się na przyjazd do tej części Włoch należy dokładnie rozplanować swoją podróż. Jednym z niezbędnych elementów w planowaniu podróży jest znalezienie odpowiedniej bazy wypadowej. Chcąc spędzić kilka dni w Lombardii doskonałym miejscem na nocleg może okazać się miasteczko Lecco. Wielkim plusem tego rozwiązania jest bliska odległość miasteczka od Bergamo, skąd można dojechać w zaledwie 40 minut pociągiem. Samo miasteczko położone jest w niedalekiej odległości od jeziora Como, dlatego przyciąga w okresie wakacyjnym masę turystów. Oferta noclegowa jest jednak wystarczająca, a noclegów można szukać za pomocą popularnych stron internetowych. Nie należy traktować jednak Lecco tylko i wyłącznie jako bazy wypadowej do dalszych wędrówek, gdyż ono samo ma wiele do zaoferowania. Symbol miasteczka stanowi wieża Kościoła Świętego Mikołaja, z której roztacza się widok zarówno na centrum miasta, jak również znajdujące się w tle Alpy. Ponadto miasto stanowi popularny również dla Włochów sposób na odpoczynek, gdyż można w nim poczuć prawdziwy włoski klimat.

Atrakcje jeziora Como

Jezioro Como, a dokładniej rzecz ujmując Lago di Como, to trzecie po Lago Maggiore oraz Lago di Garda największe jezioro Włoch. Położone w Lombardii, w Północnych Włoszech, stanowi cel podróży dla zarówno zwykłych turystów, jak i największych światowych gwiazd. W okolicy jeziora swoje rezydencje mają między innymi najwięksi aktorzy współczesnego kina, a samo miejsce nie raz służyło jako plan filmowy. Jezioro położone jest w wysokich Alpach, praktycznie na granicy stref klimatycznych. Być może właśnie to sprawia, że jest tak popularną destynacją wśród wielu podróżnych. Klimat śródziemnomorski łączy się tu bowiem z klimatem alpejskim. Nad jeziorem Como położonych jest kilkanaście urokliwych, małych miasteczek, które kuszą turystów swoimi ofertami. W miasteczkach znaleźć można pełno kwiatów, a przy drogach nikogo nie powinna zaskoczyć obecność palm. Okolice jeziora słyną również z bardzo urozmaiconych i zadbanych tras rowerowych. Szczególną dbałość o trasy wykazują lokalne samorządy, dla których stanowi to bardzo duże wyzwanie. Część dróg została wydzielona specjalnie dla rowerzystów ze względu na dość niebezpieczne fragmenty tras, do których zaliczyć można różnego rodzaju tunele wyżłobione w skałach.

Dojazd na miejsce

Jezioro Como stanowi świetną opcję wakacji dla Polaków, gdyż w jego okolice można się dostać z Polski w zaledwie kilka godzin. Sam lot do Włoch trwa z reguły dwie godziny, a najlepszym miejscem na przylot jest Bergamo, skąd pociągiem można dojechać między innymi do miasteczka Lecco. Alternatywę dla komunikacji miejskiej stanowi oczywiście wynajem samochodu bezpośrednio na lotnisku.

Jezioro Como jest świetnym pomysłem na podróż dla wszystkich spragnionych odpoczynku oraz zobaczenia czegoś wyjątkowego. Położone na granicy dwóch stref klimatycznych w okolicach Alp, prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Wybierając jezioro za cel podróży warto się zastanowić nad bazą wypadową. Dobrym pomysłem może być wynajem noclegu w miasteczku Lecco, które jest bardzo dobrze skomunikowane z najbliższym lotniskiem położonym w Bergamo.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.