lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

LifestyleSportTurystyka

Gdzie na spacer w Krakowie i okolicach? 

Gdzie na spacer w Krakowie i okolicach? 

Spacer w Krakowie to wielka frajda dla turystów jak i dla mieszkańców. Starówka, Wawel, Planty to zawsze dobry wybór, jednak Kraków ma wiele więcej do zaoferowania. Spacerując po rynku warto zwrócić uwagę na piękne kamienice, w których znajdują się liczne kawiarnie, restauracje oraz sklepy z pamiątkami. Spacer po krakowskich uliczkach to także okazja do podziwiania kościołów, katedr czy synagog. Zapraszamy do krótkiej wędrówki po najpiękniejszych miejscach w okolicy Krakowa. Szukamy, gdzie na spacer w Krakowie wybrać z naszym pupilem, gdzie najlepiej rozruszać mięśnie lub spędzić czas z rodziną.

W artykule:

 • Gdzie na spacer w Krakowie? – oczywiście kopce i parki
  • Kopiec Krakusa
  • Park Jordana
  • Park Decjusza
 • Dla szukających wytchnienia – Zalewy i tereny spacerowe
  • Zalew Nowohucki
  • Bulwary Wiślane
  • Las Wolski
 • Gdzie znaleźć fajne miejsce na spacer poza miastem?
  • Las Borkowski 
  • Przylasek Rusiecki

Gdzie na spacer w Krakowie? – oczywiście kopce i parki

Najlepszymi miejscami na spacer są niezmiennie parki, a Kraków oferuje ich całkiem sporo. Jeśli natomiast chcemy trochę bardziej się zmęczyć, wyjście na kopiec będzie świetną rozgrzewką.

Kopiec Krakusa

Kopiec Krakusa znajduje się na terenie Zwierzyńca i jest doskonałym miejscem na spacer dla całej rodziny. Znajdujące się u podnóża kopy wiry polecamy zwłaszcza dorosłym, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Spacerując po Kopcu Krakusa warto także zwrócić uwagę na Basztę Czarownic. To także idealne miejsce na piknik przy dobrej pogodzie.

Park Jordana

W Parku Jordana każdy znajdzie coś dla siebie. Ten zielony teren spacerowy to doskonałe miejsce na wiosenny spacer czy piknik z rodziną. Oprócz tradycyjnego zielonego krajobrazu, park oferuje minizoo oraz atrakcje wesołego miasteczka. Spacerując po parku warto skorzystać z łodzi wodnych, by podziwiać piękno parku z innej perspektywy.

Park Decjusza

Park Decjusza to miejsce, które zaskoczy nas swoim pięknem. Lasy, łąki i dwa jeziora to zaledwie kilka z elementów tego urokliwego parku.  Jest również doskonały jeśli chcemy uprawiać sporty, np. na boiskach do siatkówki czy w skate parku. Spacerując po Parku Decjusza można naprawdę oderwać się od asfaltowych ulic i w pełni zrelaksować.

Dla szukających wytchnienia – Zalewy i tereny spacerowe

Jeśli mamy ochotę na więcej wypoczynku i mniej towarzystwa, warto wybrać miejsce, gdzie znajdziemy zacienione zakamarki i chłodną wodę.

Zalew Nowohucki

Będzie doskonały na wypad z całą rodziną. Na terenie zalewu znajduje się wiele plaż i kąpielisk, a także liczne punkty gastronomiczne. Dla amatorów sportów wodnych przygotowano z kolei wypożyczalnie sprzętu. Spacerując wzdłuż brzegów zalewu znajdziemy wiele miejsca na spokojny odpoczynek.

Bulwary Wiślane

Bulwary Wiślane to jedno z najpiękniejszych miejsc na spacer w Krakowie. Z tej strony miasta rozpościera się piękna panorama na Wisłę i Stare Miasto. Spacerując wzdłuż bulwarów, można zobaczyć m.in.: zabytkowy Most św. Bernadka, Most Kotlarski czy wieże ciśnień. To nie tylko idealne miejsce na wiosenny spacer, ale także rolki, rower czy jogging.

Las Wolski

Las Wolski będzie najlepszym wyborem jeśli szukamy czegoś na obrzeżach miasta. Na terenie lasu znajduje się wiele ścieżek rowerowych, biegowych, a także miejsce na grill lub piknik. To ogromny obszar z największym skupiskiem lasów miejskich w Polsce. To także doskonałe miejsce dla osób szukających odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Gdzie znaleźć fajne miejsce na spacer poza miastem?

Jeśli chcemy uciec poza miasto i poczuć bliskość natury, polecamy kilka miejsc z dala od miejskiego zgiełku.

Las Borkowski 

Znajduje się w dolinie Skawinki i stanowi świetną opcję dla spaceru w ciszy i spokoju, z nielicznymi przechodniami, gdzie można podziwiać obszary leśne. Dotrzemy tam komunikacją miejską.

Przylasek Rusiecki

Znajduje się około 30min jazdy z centrum Krakowa. Jest to nowocześnie zagospodarowana przestrzeń ze zbiornikami wodnymi, ścieżkami i trasami rowerowymi. Znajdziemy tam też piaszczystą plażę i boiska do sportów plażowych.

Kiedy lato zbliż się wielkimi krokami, warto wykorzystać ten czas na chwilę relaksu. A wy gdzie na spacer w Krakowie wybieracie się najczęściej?

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!