lecebochce.pl

Blog o turystyce, sporcie i zdrowiu

Turystyka

Co warto zobaczyć na Maderze? Ciekawe miejsca i atrakcje Madery

Co warto zobaczyć na Maderze? Ciekawe miejsca i atrakcje Madery

Madera to wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, która należy do Portugalii. Jest ona znana jako miejsce, w którym panuje wieczna wiosna i znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Poniżej przedstawimy wybrane atrakcje, miejsca i wszystko inne co warto zobaczyć na Maderze.

Zobacz także:

Co warto zobaczyć na Sardynii? Wakacje na Sardynii

Madera- ciekawe miejsca i atrakcje

Punkt widokowy Cabo Girao

Punkt widokowy Cabo Girao to jedna z największych atrakcji na Maderze. Jest to morski klif, na którym platforma widokowa z pięknym widokiem na okolicę. To najwyższy tego typu punkt widokowy w Europie – platforma na klifie znajduje się na wysokości 580 metrów nad poziomem morza.

Funchal – stolica i największe miasto Madery

Funchal to stolica i największe miasto na Maderze. Znajdują się tam liczne zabytki, muzea i kościoły. Warto również wybrać się na spacer po pięknych parkach, które znajdują się w Funchal.

Baseny naturalne w Porto Moniz

W Porto Moniz znajdują się baseny naturalne, które powstały przez wulkaniczne erupcje na Maderze. Są to baseny wypełnione wodą morską, które zdecydowanie warto odwiedzić. Wokół basenów znajdują się liczne restauracje i bary.

Atrakcje przyrodnicze na Maderze

Lewada – co to jest i jakie trasy warto wybrać?

Lewada to kanał na Maderze, który służył pierwotnie do transportu wody z części wyspy, gdzie jest więcej wody, na suche regiony. Obecnie lewady są wykorzystywane jako atrakcja turystyczna, ponieważ prowadzą obok pięknych krajobrazów, wodospadów i lasów. Najciekawsze trasy to Levada do Caldeirão Verde, Levada do Rei czy Levada do Risco.

Dolina Zakonnic – jedna z najpiękniejszych dolin na Maderze

Dolina Zakonnic to malownicza dolina z pięknymi widokami na góry i roślinność. Jest to jeden z najpiękniejszych rejonów na Maderze, gdzie możemy poczuć się jak w środku dżungli. Dolina Zakonnic znajduje się we wschodniej części Madery.

Pico do Arieiro – najwyższy punkt na trasie

Pico do Arieiro to trzeci co do wysokości szczyt Maderze, który znajduje się na wysokości 1818 m n.p.m. Jest to punkt widokowy z pięknym widokiem na całą wyspę. Z pico do Arieiro wiedzie wiele szlaków turystycznych, na przykład do najwyższego szczytu Madery – Pico Ruivo.

Słowacja – ciekawe miejsca przy granicy na weekendowy wypad

Co warto zobaczyć na Maderze – historyczne zabytki wyspy

Fanal – malowniczy las wawrzynowy na Maderze

Fanal to malowniczy las wawrzynowy, który znajduje się we wschodniej części wyspy. Jest to wyjątkowy las należący do tzw. lasów pierwotnych. Rosnący tu gatunek drzew można spotkać tylko w kilku miejscach na świecie. Las Fanal znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zdecydowanie warto zobaczyć ten las gdy pokryty jest poranną mgłą, aby doświadczyć zapierających dech w piersiach widoków jak z bajki.

Półwysep św. Wawrzyńca – miejsce związane z historią odkryć geograficznych

Półwysep św. Wawrzyńca to miejsce, które jest związane z historią odkryć geograficznych. To właśnie tutaj, w 1419 roku, na Maderę po raz pierwszy przybył odkrywca Goncalves Zarco. Na tym półwyspie można podziwiać niezwykłe widoki i niemal pustynne krajobrazy – bardzo malownicze, ale zupełnie inne niż na bardziej roślinnej reszcie wyspy.

Najpiękniejsze plaże na Maderze

Praia da Prainha

Praia da Prainha to niezwykła plaża na wyspie Madera, na której trafimy na wyjątkowy czarny piasek. Jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Maderze, a przy tym idealnym miejscem na relaks po całodziennym zwiedzaniu.

Plaża w Machico

Machico to była stolica Madery i miasto, w którym znajdziemy plażę to plaża wyróżniająca się obecnością żółtego piasku z Sahary. To piękna i obszerna plaża na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Będąc na Maderze warto odwiedzić ten zakątek miasta i poznać najpiękniejsze plaże w tym rejonie.

Wakacje na Maderze – podsumowanie

Madera to wspaniałe miejsce, gdzie możemy podziwiać piękne widoki, zrelaksować się na plaży i zwiedzać liczne atrakcje. Madera słynie z pięknych krajobrazów, roślinności i malowniczych wiosek. Na wyspie można chodzić po górach oraz dolinach, obserwować widoki z klifów, jak i relaksować się na plażowym piasku lub w wodzie. Lista tego co warto zobaczyć na Maderze jest na prawdę długa!

FAQ

Gdzie leży Madera??

Madera należy do Portugalii i jest największą wyspą archipelagu Madery. Znajduje się na Oceanie Atlantyckim w pobliżu Afryki.

Ile trwa lot na Maderę?

Lot bezpośredni z Polski na Maderę trwa od 4 do 5 godzin w zależności od miejsca wylotu.

Czy warto jechać na Maderę?

Madera jest miejscem, w którym odnajdą się przede wszystkim miłośnicy natury i sportu, ale także entuzjaści malowniczych plaż i odpoczynku nad wodą. Ta wyspa jest szczególnie warta odwiedzenia ze względu na swoją bogatą florę i liczne szlaki turystyczne.

Udostępnij

O autorze

W naszej redakcji jest Tomek, Ola i Zosia, czyli trójka pasjonatów, którzy przekładają swoje zainteresowania na wartościowe treści. Razem tworzymy miejsce, gdzie znajdziesz szybkie porady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie, aby Twoje życie było pełne energii, zdrowia i przygód!