Lecebochce.pl

Tanie latanie, tanie podróże, pomysł na weekend

WAW Spotters Day na Lotnisku Chopina w Warszawie!

WAW Spotters Day na Lotnisku Chopina w Warszawie!

WAW Spotters Day to powód, dla którego tematyka lotnicza i spotterska wraca na nasz blog zaledwie w tydzień po wpisie o stacjonującym na Lotnisku Chopina samolocie Antonow An-124 Rusłan. Jest to druga już wyjątkowa sytuacja, ale zapewniamy, że niedługo wrócimy do wpisów czysto podróżniczych. Tymczasem jednak spieszymy opowiedzieć w jaki sposób znaleźliśmy się z aparatami na płycie postojowej lotniska i pochwalić się zdjęciami, które udało nam się podczas tego wydarzenia wykonać.

WAW Spotters Day to inicjatywa Lotniska Chopina. W skrócie na profilu @LotniskoChopina na Facebooku zorganizowany został konkurs, w ramach którego do wygrania było kilkadziesiąt zaproszeń na spotting. Szanse były cztery bo tyle też było grup podczas zaplanowanej na 24 września br. imprezy. Dla każdej grupy przeprowadzona została osobna konkurencja, w ramach której należało udzielić poprawnej odpowiedzi na związane z lotniskiem i lotnictwem pytanie. Konieczna też była odrobina szczęścia, ponieważ zaproszeniem premiowane były losowo wybrane zgłoszenia. Nam udało się uzyskać zaproszenie do ostatniej, czwartej grupy, w której zwyciężało co 25. poprawne zgłoszenie.

WAW Spotters Day

Jak spotting wyglądał w praktyce? Po otrzymaniu informacji o wygranej mieliśmy kilkanaście godzin na dostarczenie danych osobowych, niezbędnych do dokonania formalności. W dniu imprezy musieliśmy stawić się o wyznaczonej godzinie do Biura Przepustek, tam też otrzymaliśmy jednorazowe przepustki „Visitor”, które uprawniały do wejścia do strefy zastrzeżonej lotniska. Po kontroli bezpieczeństwa wsiedliśmy w autobus, który zawiózł nas na miejsce spottingu. Pierwsze z miejsc, wyznaczone było na krańcu lotniska przeciwległym do terminala, skąd mieliśmy bardzo dobry widok na startujące samoloty. Ale to dopiero drugie miejsce było prawdziwą wisienką na torcie – mieliśmy okazję fotografowania samolotów wprost z płyty postojowej!

Dla nas podróże są nierozłącznie związane z zamiłowaniem do lotnictwa i samolotów i naprawdę doceniamy możliwość zrobienia tych kilkudziesięciu zdjęć operujących z Lotniska Chopina samolotów. Wśród nich były zarówno te często spotykane, takie jak Fokker 100, Boeing 737, Bombardier Q400, Embraery ERJ-175 i ERJ-195 oraz Airbusy A319, A320, A321 i A330, jak również nasza duma narodowa czyli Boeing 787 Dreamliner i rzadko spotykany Airbus A340. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

2 myśli w temacie “WAW Spotters Day na Lotnisku Chopina w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Powrót do góry