Lecebochce.pl

Tanie latanie, tanie podróże, pomysł na weekend

Antonow An-124 Rusłan w Warszawie!

Antonow An-124 Rusłan w Warszawie!

Antonow An-124 Rusłan to szczególnie lubiany przez miłośników lotnictwa samolot. Nic więc dziwnego, że zawsze towarzyszą mu tłumy spotterów i generalnie wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą tematyką latania. I chociaż nasz blog nie jest poświęcony samolotom samym w sobie, to nie możemy nie zamieścić informacji o tym, że jeden z największych transportowców na świecie stoi i czeka właśnie na Ciebie przy Terminalu Cargo na Lotnisku Chopina.

Nie twierdzimy, że jesteśmy specjalistami w tym temacie, ale jest wiedzą powszechną, że An-124 Rusłan to jeden z największych samolotów na świecie. W kategorii transportowców ustępuje miejsca tylko swojej powiększonej wersji o nazwie An-225. Jeśli chodzi o samoloty w ogóle, wyprzedza go także Airbus A380. Niezależnie od miejsca w rankingu, zawsze warto poświęcić chwilę żeby zobaczyć na własne oczy tak wielkie maszyny. Tym bardziej kiedy są tak blisko.

Terminal Cargo – szczegóły dojazdu

Ten artykuł nie powstałby gdyby nie fakt, że An-124 Rusłan będzie przebywał w Warszawie stosunkowo długo. Samolot najprawdopodobniej pozostanie na Lotnisku Chopina aż do 24 września. Pozostało więc sporo czasu na zaplanowanie wycieczki. A jest to wyprawa bardzo prosta. Wystarczy dowolnym środkiem transportu dostać się w okolice Terminala Cargo, który znajduje się przy ul. Wirażowej. My akurat wybraliśmy metro z centrum Warszawy do stacji Imielin i następnie autobus nr 148. Łatwy będzie także dojazd samochodem lub wycieczka rowerowa.

Po dotarciu na miejsce Waszym oczom ukaże się naprawdę ciekawy widok. Antonow An-124 Rusłan wprost wystaje znad ogrodzenia. Warto też dodać, że miejsce postoju samolotu jest idealne dla fotografów. W wielu miejscach ogrodzenia otaczającego port lotniczy zainstalowane zostały tzw. otwory spotterskie czyli po prostu duże wizjery, przez które można przełożyć obiektyw aparatu. Dzięki temu rozwiązaniu każdy może wykonać idealne zdjęcie. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych ujęć.

Jesteśmy ciekawi czy zdecydowaliście się na krótką wycieczkę pod Terminal Cargo lub też czy mieliście okazję spotkać An-124 w innych okolicznościach. Koniecznie podzielcie się z nami swoimi wrażeniami!

2 myśli w temacie “Antonow An-124 Rusłan w Warszawie!

  1. Świetny wpis i super zdjęcia! Fajnie, że na blogu podróżniczym jest też miejsce dla fanów awiacji 😉

    1. Polecamy się, może uda nam się niedługo znowu wybrać na lotnisko z aparatem i wrzucić jakiś świeży wpis samolotowy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Powrót do góry